Круглий стіл «Конституційний діалог: доступність та /або якість вищої освіти»

Круглий стіл «Конституційний діалог: доступність та /або якість вищої освіти»


26 листопада вихованці секції правознавства відділення філософії та суспільствознавства разом із завідувачем відділення Кот Т.Ю. взяли участь у роботі круглого столу «Конституційний діалог: доступність та /або якість вищої освіти». Організаторами заходу виступили: Конституційний суд України, Міністерство освіти і науки України та представники програми USAID «Нове правосуддя».

На заході були присутні представники органів державної влади, широке коло науковців, громадськість, студентська молодь.

Освіта є одним із найдавніших соціальних інститутів, першочерговим завданням якого є потреба суспільства у відтворенні, передачі та адаптації знань. Саме цей посил був головним лейтмотивом при обговоренні. Із вітальним словом до учасників звернулись: Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, ректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» Дмитро Лук’яненко.

У своїх привітаннях вони зазначили, що обговорення питання доступності та якості вищої освіти відбувається через велику суспільну необхідність. На думку Лілії Гриневич, поняття «доступність» та «якість» вищої освіти не повинні бути суперечливими, вони повинні доповнювати одне одного.

Станіслав Шевчук наголосив, що конституційне право на освіту є одним із найважливіших соціально-культурних прав людини. «Саме система освіти формує людські цінності, пріоритети і національну свідомість. Право на освіту гарантовано ст. 53 Конституції України. Нікому не можна відмовити у праві на освіту, і держава має створити можливості для реалізації цього права».

Дмитро Лук’яненко акцентував увагу на тому, що в сучасних умовах вищі навчальні заклади повинні швидко реагувати на зміни в суспільстві та потреби студентів. Довіру збережуть ті вищі навчальні заклади, які надаватимуть якісні послуги і будуть готові до європейської конкуренції.

У рамках дискусії «Конституційне право на освіту: державна політика, доступність та якість» виступив проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш.

Про особливості взаємозв’язку освітньої та підприємницької діяльності, доступність та якість вищої освіти йшлося у доповіді судді Конституційного Суду України Олега Первомайського.

Одним із нагальних викликів суспільства є особливості взаємозв’язку освітньої та підприємницької діяльності. Тож виступи віце-президента Національної академії правових наук – керівника Київського регіонального центру Наталії Кузнєцової, завідувача кафедри господарського права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Дмитра Задихайла, проректора з науково-педагогічної роботи Міжнародного гуманітарного університету Анатолія Крижановського були із великою увагою сприйняті аудиторією.

Якість освіти є пріоритетом номер один, нагальною потребою та викликом сучасного суспільства. Це те завдання, яке має бути виконане першочергово.

Участь у подібних заходах є традиційною формою проведення занять у секції правознавства. Після закінчення учні-члени секції мали чудову нагоду та змогу, у рамках своїх наукових досліджень, поспілкуватися з суддями Конституційного суду України, науковцями, провідними спеціалістами наукових та дослідницьких установ, юристами-законодавцями та поставити їм низку запитань.

Для керівника відділення цей захід став також чудовою нагодою побачитись та поспілкуватися з колегами-науковцями, представниками органів державної влади, домовитися про співпрацю. 

Версія для друку Опубликовано: 27 Листопада 2018
Поділитись: