Конкурс-захист в секції Матеріалознавства!

Конкурс-захист в секції Матеріалознавства! На ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2021 у відділенні технічних наук Київської МАН 16 лютого розпочала свою роботу секція матеріалознавства!

На постерному захисті доповідали:

Артем Московець, учень 11-го класу ліцею «Наукова зміна» представив проєкт  «Дослідження властивостей алюмінію як анодного матеріалу для хімічних джерел струму».

Ольга Винничук, учениця 9-го класу ліцею № 142 доповіла про дослідження «Визначення залежності в'язкості моторних мастил при різних температурах, дослідження її зміни при старінні».

Марія Жданюк, учениця 9-го класу ліцею «Наукова зміна» представила на розсуд роботу «Оцінка теплопровідності постільних виробів з об'ємними наповнювачами».

Андрій Маврін, учень 9-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» захищав дослідження «Електрогідравлічний удар при високій напрузі».

Анна Микал, учениця 9-го класу ліцею № 142, презентувала «Дослідження залежності площі розтікання олій від температури».

Павло Шехет, учень 9-го класу Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», здивував нас проєктом «Новітній захист бронетехніки».

Успішний захист учнівських дослідницьких робіт став можливий завдяки підтримці обдарованої молоді з боку наукових і педагогічних керівників та батьків. Приємно бачити стільки талановитих школярів!

 

У відділенні технічних наук Київської МАН талановиту молодь на ІІ етапі Всеукраїнського Конкурсу-захисту 2021 оцінює не менш талановите журі! В ці напружені дні з нами співпрацювали, оцінювали заочно, слухали доповіді на захистах та конференції, ставили запитання, надавали поради досвідчені, уважні, толерантні, позитивно налаштовані науковці й викладачі:

Голова журі - Максим Юрійович Барабаш, завідувач відділу Фізики наноструктурних матеріалів Технічного центру Національної Академії Наук України, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник;

Наталія Валентинівна Мініцька, доцентка кафедри Конструювання машин Механіко-машинобудівного інституту КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидатка технічних наук;

Тетяна Володимирівна Лоскутова,  доцентка кафедри Металознавства та термічної обробки Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидатка технічних наук.

Технічну підтримку здійснював Михайло Сергійович Блощицин, доцент кафедри Лазерної техніки та фізико-технічних технологій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук.

Спостерігав за дотриманням умов проведення Конкурсу Анатолій Вячеславович Мініцький, секретар журі, керівник секції матеріалознавства Київської МАН, доцент кафедри Високотемпературних матеріалів та порошкової металургії Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник.

Висловлюємо особисту подяку кожному та сподіваємось на подальшу співпрацю!


 

 

17 лютого відбулась наукова конференція й спілкування учнів з журі секції. Учні 9-11 класів виступили перед членами журі - науковцями та викладачами КПІ ім. Ігоря Сікорського з цікавими, змістовними доповідями, які супроводжувались якісно оформленими презентаціями. Деякі конкурсанти отримали свій перший в житті досвід успішного виступу на науково-технічній конференції онлайн. Проєкти школярів викликали жвавий інтерес присутніх та безліч запитань. Перший дотик до справжньої науки дав їм можливість отримати навички ведення наукової дискусії, зовнішній погляд на результати свого дослідження та поштовх до подальших експериментів!

 

Презентації оцінювались за такими критеріями:

1) Актуальність теми дослідження;

2) Чіткість, логічність і послідовність викладення матеріалу;

3)  Критичний аналіз досліджуваної проблеми з зазначенням особистого внеску учасника в її вирішенні;

4) Самостійність, оригінальність і доказовість суджень;

5) Культура мовлення, вільне володіння матеріалом, доступність та оригінальність подання інформації, кваліфіковане ведення дискусії (вичерпність відповідей і змістовність, наукова коректність поставлених запитань).

 

Наприкінці наукової конференції члени журі подякували всім конкурсантам за цікаві ідеї та змістовні доповіді, побажали учням успішного продовження своїх досліджень та експериментів, не зважаючи на складнощі на науковому шляху, порадили виходити за рамки звичайного, постійно покращувати свої презентаційні навички, вчитися доводити свою точку зору, розвивати впевненість у собі та своєї справі!

Голова журі Максим Юрійович Барабаш висловив подяку учасникам: «Конкурсанти готувались дуже ретельно та відповідально. Бажаю їм і надалі так активно брати участь у науково-технічних конкурсах»

Наталія Валентинівна Мініцька висловила подяку дослідникам та подякувала за детальні, якісні доповіді про свої ідеї та експерименти. Привітала всіх учасників з такою подією, як участь у Конкурсі, подякувала їм за те, що обрали шлях пізнання науки.

Тетяна Володимирівна Лоскутова підкреслила: «Добре, що є талановита молодь, яка завжди намагається досягати більшого, дякую за спілкування на такі цікаві, перспективні теми, бачу перед собою натхнених школярів, кожна ваша доповідь була змістовною, захопливою, дякую! Бажаю всім  подальших успіхів!»

Анатолій Вячеславович Мініцький запросив учнів до наукових лабораторій Інституту матеріалознавства та зварювання імені Є.О. Патона КПІ ім. Ігоря Сікорського: "Всі ви молодці, сподіваємось, що ви не будете зупинятися на цьому і продовжуватиме наукову діяльність. А наші викладачі завжди нададуть вам допомогу й консультацію на будь-які складні теми"

Завідувачка відділення технічних наук Станіслава Станіславівна Ігнатова підсумувала: «Вітаємо вас з позитивним досвідом участі у Конкурсі! Бажаємо вам енергії, творчого натхнення та наполегливої праці для того, щоб у майбутньому мати ще кращі результати та перемоги!»

ІІ етап Всеукраїнського Конкурсу-захисту в секції матеріалознавство відділення технічних наук завершився!

Ми висловлюємо подяку батькам учнів, педагогічним і науковим керівникам за виховання таких допитливих юнаків та дівчат!


 

Бажаємо юним науковцям у майбутньому досягти бажаних результатів своєї діяльності!


 

Підсумковий протокол буде оприлюднено через декілька днів на сторінці Конкурс-Захист.

Версія для друку Опубликовано: 19 Лютого 2021
Поділитись: