Конкурс "Робінзонів". Завдання 4.

Конкурс "Робінзонів". Завдання 4. Любі учні, як ви гадаєте про яку природну зону України пише автор фундаментальної праці про життя і творчість Григорія Сковороди?

Зв'язок між землею і селянами є загальновідомий, але у різних регіонах світу він проявляється по-різному.

 

 

 

Письменник Ю. М. Лощиц у своїй книжці про Григорія Сковороду писав: "В Україні  землероб влаштував собі житло в місцях потаємних, закритих від вітрів, від сторонніх очей. Необізнана людина може довго йти чи їхати степом з цілковитою впевненістю, що він безлюдний. Село в'являється не очікувано і значно нижче тої межі, де мав пипущення його бачати. Білі хати ліпляться у підніжжя чорноземних кряжів, вздовж сухих земельних русел - балок. Ґрунт тут нібито дихає, і де видих - там долина, село, оточене високим здибленим горизонтом. Ці лінії підйомів і скатів такі напружені, такі рельєфні, що інколи здається: тут саме земля думає - дугами й лобами застиглих над долиною пагорбів. І не зрозуміло лише, про що її повільна дума: про минуле? про небувале?".

 


 

 

 

 Завдання до карти: "Як змінюється спеціалізація сільськогосподарського товарного виробництва вздовж автотраси Київ - Одеса? Які фактори розміщення є вирішальними?"

Версія для друку Опубликовано: 13 Квітня 2020
Поділитись: