Комунікація прокуратури з юними науковцями

Комунікація прокуратури з юними науковцями А чи знаєте ви, коли та яка відповідальність настає для неповнолітніх за вживання алкогольних, наркотичних речовин та тютюнопаління; що буде, якщо школяр не відвідує школу протягом кількох тижнів без поважних причин; яка відповідальність дітей та батьків за бродяжництво та жебракування; чи несуть відповідальність господарі гральних автоматів за те, що їхні заклади відвідують підлітки? На ці та багато інших цікавих питань знайшли відповідь учні-члени секції журналістики відділення української філології та мистецтвознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді разом з юними тележурналістами агентства «ЮН-ПРЕС»на зустрічі із завідувачкою відділу ювенальної юстиції прокуратури м. Києва Оленою Шикеринець та її заступницею Оленою Бірковською. Саме до повноважень цього відділу віднесено процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, забезпечення нагляду за додержанням їх прав при виконанні кримінальних покарань та застосування заходів примусу, захист прав дітей в суді тощо.
Окремою темою стали питання віртуальних конфліктів. Бо тут порушують права  однолітки. Часто у школах конфлікти з «реальних» непорозумінь, словесних образ переходять  у віртуальну площину. У цьому випадку «інструментом» для кепкування стають  провокативні фото, непристойні дописи на сторінках у соцмережах. Що робити? Юні журналісти дізналися про кіберполіцію та процедуру  захисту від такого порушення прав. Олена Шикеринець підкреслила, що у даному випадку  велику роль відіграють вчителі, батьки і засоби масової інформації, які «…повинні пояснювати дітям, що немає різниці у спілкуванні – чи то на вулиці, чи в Інтернеті». За словами пані Олени, потрібно навчитись поводитися у всесвітній мережі так само, як у реальному житті: «не робити нічого, що ображає інших та суперечить Закону».Довго дискутували учасники зустрічі і з таких питань, як:  що робити, якщо порушують права дітей батьки, однокласники, вчителі. І куди звертатися. Школярі дізналися, яку  відповідальність несуть  за порушення підлітки,  куди звертатися  у цих випадках та де  знайти захист. На жаль,  не всі присутні знали, що в  навчальних закладах вже працюють шкільні поліцейські, що можна звертатися до соціальної служби у справах дітей, органів опіки та піклування за місцем проживання,  до  Уповноваженого Президента Україниз прав дитини, а також  прокуратури, але все-таки саме батьки несуть цивільну та адміністративну відповідальність за порушення закону дітьми. А в деяких випадках – навіть кримінальну відповідальність.

Учасники зустрічі цікавилися й тим, як  потрібно навчатися у школі, щоб у майбутньому стати прокурором, де можна отримати цю професію, чи є в прокуратурі  телефон довіри і як часто телефонують, з  яких питань.

Така відкритість прокуратури стала можлива  після підписаного меморандуму-наказу № 289/1375 «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» з питань організації та проведення спільних освітніх проектів і заходів  13 жовтня 2017р., який  був підписаний між Генеральною прокуратурою  та Міністерством освіти і науки України. Він передбачає організацію спільних заходів,  а саме: майстер-класів, лекцій, семінарів, дискусій, творчих та науково-дослідницьких  робіт тощо.Зустріч вдалася. Співпрацю – продовжуємо.Версія для друку Опубликовано: 05 Січня 2018
Поділитись: