Комунікація прокуратури з юними науковцями

Окремою темою стали питання віртуальних конфліктів. Бо тут порушують права однолітки. Часто у школах конфлікти з «реальних» непорозумінь, словесних образ переходять у віртуальну площину. У цьому випадку «інструментом» для кепкування стають провокативні фото, непристойні дописи на сторінках у соцмережах. Що робити? Юні журналісти дізналися про кіберполіцію та процедуру захисту від такого порушення прав. Олена Шикеринець підкреслила, що у даному випадку велику роль відіграють вчителі, батьки і засоби масової інформації, які «…повинні пояснювати дітям, що немає різниці у спілкуванні – чи то на вулиці, чи в Інтернеті». За словами пані Олени, потрібно навчитись поводитися у всесвітній мережі так само, як у реальному житті: «не робити нічого, що ображає інших та суперечить Закону».
Довго дискутували учасники зустрічі і з таких питань, як: що робити, якщо порушують права дітей батьки, однокласники, вчителі. І куди звертатися. Школярі дізналися, яку відповідальність несуть за порушення підлітки, куди звертатися у цих випадках та де знайти захист. На жаль, не всі присутні знали, що в навчальних закладах вже працюють шкільні поліцейські, що можна звертатися до соціальної служби у справах дітей, органів опіки та піклування за місцем проживання, до Уповноваженого Президента Україниз прав дитини, а також прокуратури, але все-таки саме батьки несуть цивільну та адміністративну відповідальність за порушення закону дітьми. А в деяких випадках – навіть кримінальну відповідальність.
Учасники зустрічі цікавилися й тим, як потрібно навчатися у школі, щоб у майбутньому стати прокурором, де можна отримати цю професію, чи є в прокуратурі телефон довіри і як часто телефонують, з яких питань.
Така відкритість прокуратури стала можлива після підписаного меморандуму-наказу № 289/1375 «Про співпрацю та комунікацію між відомствами» з питань організації та проведення спільних освітніх проектів і заходів 13 жовтня 2017р., який був підписаний між Генеральною прокуратурою та Міністерством освіти і науки України. Він передбачає організацію спільних заходів, а саме: майстер-класів, лекцій, семінарів, дискусій, творчих та науково-дослідницьких робіт тощо.
Зустріч вдалася. Співпрацю – продовжуємо.