КМАНівці відвідали «ПроХаус», тренінговий центр «ПроКредит Банку»

КМАНівці відвідали «ПроХаус», тренінговий центр «ПроКредит Банку» 26 листопада відділення економіки вже втретє за останні три роки організувало міждисциплінарний авчальний візит МАНівців у «ПроХаус», тренінговий центр «ПроКредит Банку». До вихованців відділення економіки Київської МАН приєдналися учні відділення технічних наук, а також відділення екології та аграрних наук. У заході взяли участь учні Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ» разом з адміністрацією закладу.

Ця унікальна будівля з можливістю проживання до 32 осіб одночасно у 11 кімнатах є підтвердженням стратегії банку відповідати найвищим екологічним стандартам та складовою частиною його системи екоменеджменту. Молоді науковці мали унікальну можливість прослухати лекцію з відновлювальної енергетики та енергоефективності від Божени Білоусової, координатора екологічних програм «ПроКредит Банку» на тему «Екологічні та економічні аспекти відновлювальних джерел енергії у банківській діяльності».

В оригінальній навчальній кімнаті – окремому приміщені з великими панорамними вікнами - пані Божена провела мультимедійну презентацію про унікальний для України екологічний проект, етапи п’ятирічної модернізації будинку тренінгового центру та складові екологічної політики банку. Надзвичайно приємно, що серед учасників заходу були вихованці, які виконують науково-дослідницькі роботи на відповідну тему, зокрема:

  • Лазарова Єлизавета, учениця 10 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ», вихованка відділення технічних наук, авторка проекту «Вдосконалення конструкцій сонячних електростанцій з метою мінімізації шкідливих впливів на ґрунти»;

 

  • Олещенко Євгенія, учениця 11 класу Політехнічного  ліцею  НТУУ «КПІ», вихованка відділення технічних наук, авторка проекту «Сонячний магнітно-індукційний генератор на воді»;

 

  • Косенко Євгенія, учениця 9 класу гімназія «Академія», вихованка відділення екології та аграрних наук, авторка проекту «Зелене будівництво».З інтересом дізналися учні, що «ПроКредит Банк» розпочав свою діяльність в Україні в лютому 2001 року з надання кредитів представникам малого і середнього бізнесу. З 2004 року розширив свій спектр послуг як для підприємців, так і для населення в цілому.

Юні науковці були вражені, що у двоповерховій будівлі тренінгового центру банку - «ПроХаус» - площею 640 квадратних метрів з вересня 2014-го не було спожито жодного кубічного метра природного газу. Замість нього джерелами тепла виступають відновлювальні джерела енергії – сонце і земля.

Наступним етапом модернізації будівлі стало утеплення шляхом ізоляції стін і даху спеціальною мінеральною ватою та заміни двокамерних дерев'яних вікон на трикамерні вікна Rehau, які відповідали високим екологічним стандартам.  Паралельно з цим була підключена система рекуперації тепла, яка дозволяє підігрівати повітря, що подається в систему вентиляції з вулиці за рахунок виведеного повітря. Були також встановлені датчики руху для освітлення коридорів та проведена заміна всіх ламп освітлення на лампи LED.

З інтересом дізналися МАНівці і про систему екоменеджменту «ПроКредит Банку» в Україні, яка складається із трьох компонентів:

  1. Вплив на ефективне та економне споживання ресурсів (паперу, енергії, води)  співробітниками і управління відходами. Задля цього в кожному банку групи «ПроКредит» були створені структури економічного менеджменту із двох співробітників, розроблений ряд правил еко-дружньої поведінки для співробітників банку.

 

  1. Управління екологічними і соціальними ризиками кредитування: банк не працює з клієнтами, що можуть становити потенційну загрозу для навколишнього середовища або займаються екологічно небезпечними видами діяльності або морально несприйнятливими формами праці.

 

  1. Розвиток «зеленого фінансування» клієнтів через підтримку еко-дружніх заходів, використання енергозберігаючих технологій та відновлювальних джерел енергії, які мають позитивний ефект для навколишнього середовища: захист ґрунту, органічне землеробство, очищення та рециркуляція води, збір і утилізація відходів тощо.Наостанок учні на власні очі побачили сонячні колектори і геотермальний насос у дії, зайшли у стандартний номер готелю тренінгового центру. Вони  порівняли енергоспоживання будинку до і після інвестицій у його енергоефективність. Юні дослідники дізналися, як працюють ці технології на практиці та які результати отримані, скільки енергії заощадив банк, і який економічний результат від інвестиції в поновлювані джерела енергії. Вони були вражені, дізнавшись, що «ПроКредит Банк» тільки за перші два роки інвестував у модернізацію «ПроХаус» 86 тис. євро.

На згадку про захід Божена Білоусова подарувала кожному юному учаснику навчального заходу на згадку багаторазову екологічно безпечну сумку для покупок зі 100% органічної бавовни з корпоративною символікою банку, яка є прекрасною альтернативою пластиковим пакетам і стане стимулом для споживчої поведінки, безпечної для довкілля.

Юні дослідники залишилися під глибоким позитивним враженням від побаченого та почутого. До відвідання «ПроХаус» вони ніколи не думали, що банківська установа може бути настільки «екологічною» та здатною турбуватися про навколишнє середовище.

Впевнені, що після екскурсії до «ПроХаус» учні змінять свою споживчу та професійну поведінку на користь безпечної для навколишнього середовища, подумають про екологічну модернізацію власних будинків, виберуть банківську сферу, «ПроКредит Банк», «зелений офіс», відновлювальні джерела енергії та екологічний менеджмент об’єктом власних науково-дослідницьких робіт.

Версія для друку Опубликовано: 02 Грудня 2019
Поділитись: