Кава з Освітніми Амбасадорками Київської МАН

Кава з Освітніми Амбасадорками Київської МАН Кава з Освітніми Амбасадорками Київської  МАН 10 лютого о 16.00, простір Dialog hab. Володимирська 43   До Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, який встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 2015 року та щороку, починаючи з 2016-го, відзначається 11 лютого, Київська Мала Академія наук запрошує на Діалог з Освітніми Амбасадорками – дівчатами в науці.

Жіночі сторінки в історії науки часто маловідомі, а ставлення до них буває упередженим. Й свято запроваджене, щоб змінити ситуацію, досягти гендерної рівності та розшити можливості жінок в заняттях наукою. Згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчат не випадкова. Вона спрямована на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, а й дівчат. Освітні Амбасадорки  Київської МАН є прикладом саме таких дівчат, які кидають виклик сьогоденню і голосно заявляють, що майбутнє нашої української науки в їх руках. Освітні Амбасадорки ламають всі стереотипи, в них поєднались вишукані образи  й натхненна творчість, наукові пошуки і просвітницька діяльність. Їхні досягнення надихають, а наукові дослідження та проєкти отримують  визнання й нагороди на міжнародних конкурсах та олімпіадах.

 

У зустрічі візьмуть участь:

 

Євгенія Анастасія Рудик – 18 річна математикиня. У роботі Євгенії «Рівнобедрені трикутники найменшої площі та периметру, описані навколо криволінійних серпоподібних двокутників» проведене дослідження нових геометричних об’єктів з можливим їх подальшим застосуванням. Такі криволінійні двокутники можуть бути широко застосовані в якості перерізів елементів конструкцій, а також, як профілі крила легкомоторних літаків.  Завдяки любові до точних наук, дівчина:

♦ переможниця національного етапу Міжнародної конференції молодих вчених «ІСYS – Україна, 2020», категорія «Математика», рекомендована до участі в міжнародному етапі конкурсу (Бєлград, Сербія);

♦ фіналістка національного відбору GENIUS OLYMPIAD 2020 (США);

♦ срібна призерка International Conference оf Young Scientists з дослідженням криволінійних двокутників, Куала-Лумпур, квітень 2019;

♦ переможниця Національного етапу Міжнародної конференції молодих вчених «ICYS- Україна», лютий 2019;

♦ бронзова призерка Всеукраїнського конкурсу «Еко-Техно Україна 2020»;призерка конкурсу «Intel Техно Україна 2017-2018» та «Polyteco Україна 2018−2019».

Євгенія зайняла І місце на конкурсі «Освітні Амбасадорки» Київської МАН.

 

Анна Гусак – випускниця секції «Хімія» Київської Малої академії наук. Запропоновані Анною технології дають можливість розв’язання проблеми очищення води від шкідливих домішок та забруднення, що є  надзвичайно актуальним як для України, так і в глобальному масштабі. Зараз її проєкт «Вилучення сполук арсену з водного середовища за допомогою зернистих адсорбентів» знаходиться на стадії патентування. Талановита дівчина мріє запровадити свій винахід у діяльність ПрАТ «АК «Київводоканал»  задля поліпшення якості питної води.

А ще Анна:

♦ Срібна призерка Всеукраїнського конкурсу «Intel Eco – Україна 2018»

♦ Срібна призерка Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2017»

♦ Срібна призерка «Всеукраїнський Юнацький Водний Приз 2017»

♦ Бронзова призерка Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2018»

♦ Співавторка збірки «Жити далі».

Учасниця конкурсу «РОЗУМНИЦЯ КРАСУНЯ» Київської МАН.

 

Дарія Войтюк – дійсний член Київської МАН секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства, ліцеїстка 202 взводу Юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва Національної академії внутрішніх справ в м. Києві. Вона активно вивчає проблематику юридичної сфери нашої держави. Волонтерка соціологічних досліджень у визначені соціально-політичних орієнтирів населення України на замовлення соціологічного центру імені М.П. Драгоманова Професійність, інноваційність та компетентність сучасного правознавця надихають мене до наукової діяльності, бажання навчатися та впроваджувати отримані знання у практику, дають свої результати:

♦ Сертифікатучасника Міжнародної конференції «Держава, регіони, підприємництво: інформаційні, суспільно-правові, соціально-економічні аспекти розвитку»

♦ Сертифікат учасника інтелектуальної гри «The Game» - встановлення світового рекорду в категорії «Сама наймасовіша інтелектуальна гра

♦ перемога за номінацією «Міс-Талант 2019» у конкурсі краси і грації «Міс-Ліцей 2019» Юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва Національної академії внутрішніх справ

♦ ДипломЮридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва Національної академії внутрішніх справ за активну участь у підсумковій загальноліцейній науковій конференції присвяченій Дню науки

♦ Подяка Національної академії внутрішніх справ Міністерство внутрішніх справ України за успіхи в навчанні, активну участь у громадському житті Юридичного ліцею імені Ярослава Кондратьєва та особистий внесок у підвищення його іміджу.

 

Дарія - учасниця Міжнародного проєкту дитячо-юнацький Форум М18 «Меньші 18-ми можемо більше».

 

Еміне Аджиєва –  займається науковими дослідженнями з 2013 року, досліджує історію кримськотатарської духовної спадщини (на прикладі орнаменту Орьнек). Серед її досягнень:

♦ Сертифікат учасниці міжнародної двомовної польсько-української школи з культурної дипломатії (м. Бидгощ, Польща, 2018 рік). Національний центр «Мала академія наук України», центр слов’янських мов «Славос». Це спільний проєкт дружніх країн, де юні дипломати України і Польщі демонстрували вміння комунікувати й презентувати національні культури. Еміне представила культуру  свого народу за допомогою національного танцю у Мерії міста Бидгощ.

♦ Членкиня організаційного комітету Всеукраїнської літньої школи з філології за напрямом «Кримськотатарська гуманітаристика» (м. Київ, Україна, 2018 рік), національний центр «Мала академія наук України», ГО «Алєм».

♦ Організаторка збору коштів для проведення літньої школи для юних дослідників на краудфандинговій платформі "Спільнокошт"

♦ Подяка за значний естетичний внесок у художнє втілення місії україно-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» (2015 рік, Швейцарська конфедерація).

Була модераторкою "Конференції майбутнього" в IT Step Academy, Kyiv (2018 р).

 

У теплій атмосфері Діалог Хабу, дівчата розкажуть про свої наукові досягнення та мрії, про подорожі та участь у міжнародних заходах, про те, що не треба боятися  починати, боятися помилок та відповідальності за свої рішення, боятися бути собою! Вони доведуть, що займатися наукою цікаво і круто! Треба вірити в себе, і тоді успіхи не заставлять себе чекати!

 

Говорити про науку дівчата будуть разом з Іриною Поліщук, кандидаткою хімічних наук, директоркою Київської МАН, та  Ольгою Ольховою,  доценткою кафедри журналістики, КНУ ім. Т. Шевченко.

 

У зустрічі також візьме участь Карина Людоговська, соціологиня проєкту U-Report Ukraine від Unicef. який через онлайн опитування допомагає з’ясувати ставлення молоді до різних аспектів суспільного життя. Це проєкт, завдяки якому молодь активно залучаємо до процесу прийняття рішень.

Пані Людоговська презентує зазначений проєкт та висвітлить результати тематичних опитувань  - "Дівчата в STEM" й "Гендерний баланс у сфері управління".

 

Модераторка заходу – Інеса Пустовалова, практична психологиня.

 

Зустріч проходитиме з дотриманням всіх карантинних вимог. Буде здійснюватись онлайн трансляція  на ФБ сторінці Київської МАН з 16.00.

 

Версія для друку Опубликовано: 09 Лютого 2021
Поділитись: