Інтерв’ю з переможцем в Торонто або що ти не знав про мурах та iCAN

Інтерв’ю з переможцем в Торонто або що ти не знав про мурах та iCAN Сьогодні наш герой – Володимир Павленко, срібний медаліст конкурсу ICAN-2021 (Canada), який отримав ще й спеціальну нагороду від Turkish Inventors Association (TÜMMIAD).

Міжнародний конкурс інноваційних винаходів в Канаді iCAN для винахідників з усього світу головна подія серед всіх, що відбуваються в Канаді. Основна мета iCAN – створити спеціальну платформу для об’єднання творчих та інноваційних ініціатив канадських винахідників з рештою світу, надаючи кожному прекрасну можливість розширити свою міжнародну ділову активність та налагодити нові міжнародні контакти, просувати свої винаходи, нові продукти і дослідження.

Цього року 6-й Міжнародний конкурс інноваційних винаходів в Канаді, iCAN 2021, де Володимир отримав призове місце зі своєю МАНівською роботою «Розвиток та порятунок колонії мурах виду Formica rufibarbis», відбувся онлайн. В ньому взяли участь 608 учасників з 61 країни.

Вітаємо Володимира  ще з однією Міжнародною перемогою!

А зараз до вашої уваги розповідь Володимира Павленка, учня 11-го класу спеціалізованої школи № 112 імені Т. Шевченка, вихованця відділення Екології та аграрних наук КМАН про об’єкт його дослідження:

«Планета Земля – єдина планета сонячної системи, на якій на цей час зафіксовано життя.

Мільйони різних тварин та рослин населяють її, і серед усієї цієї незбагненної кількості видів важливе місце посідають наші сьогоднішні герої – мурашки.

Вони живуть сім’ями майже з ідеальною ієрархією, де кожен має свою роботу та обов’язки. В залежності від ареалу проживання та способу життя їх зовнішність суттєво змінилася в ході еволюції. Так дрібні Tetramorium caespitum ледь досягають 3 мм за вдовжки, коли їх далекі родичі Camponotus vagus спокійно можуть перевищувати довжину в 1 см.

Ні в однієї тварини турбота про личинки не доведена до такої досконалості, як у мурашок. Протягом одного дня мурахи по кілька разів перетягують личинки з верхніх поверхів в нижні в залежності від погоди. Коли  стає тепло, то личинки перетягуються вгору, щоб вони могли користуватися сонячним теплом; як тільки погода псується, мурахи тягнуть їх вниз, щоб личинки зігрілися внутрішнім теплом гнізда.

Багато людей вважають, що терміти та мурахи є родичами, але це зовсім не так. Терміти, хоча їх іноді й називають білими мурахами, мурахами не є. Вони належать до інфаряду Терміти (Isoptera) та тісніше споріднені з тарганами та богомолами. Що ж стосується мурах, то вони є нащадками ос: також деякі особини мають крила та жало».

 

Версія для друку Опубликовано: 31 Серпня 2021
Поділитись: