Інтерактивна екскурсія молодих економістів у Музей історичних коштовностей України

Інтерактивна екскурсія молодих економістів у Музей історичних коштовностей України Щомісячне відвідання вихованцями музеїв входить у пріоритетні напрями роботи відділення економіки Київської МАН. Саме у музеях представлені багаті колекції предметів науки та мистецтва, ведеться грунтовна науково-дослідницька робота, можна почути унікальну інформацію з перших вуст від провідних наукових співробітників та експертів. Саме тому 29 жовтня поточного року, у другий день канікул, відділення економіки організувало безкоштовне відвідання вихованцями Музею історичних коштовностей України на території Києво-Печерської лаври. До них традиційно приєдналися вихованці "Школи юного науковця", а також учні БФ "З теплом у серці", їх батьки, брати, сестри та вихованці секції медіа майстерності. Інклюзивний міждисциплінарний захід відбувся у рамках проектів відділення економіки "Економісти без меж" та "Занурення у бізнес".


Музей історичних коштовностей - один з провідних музеїв України та світу, адже містить багату колекцію виробів з дорогоцінних металів та коштовного каміння. Він є філіалом Національного музею історії України та був відкритий для відвідувачів у 1969 році.

 


Учасники екскурсії розділилися на три вікові групи. Для найменших дослідників оглядову екскурсію з елементами інтерактивного квесту артистично провела Удовіченко І.В., старший науковий співробітник Музею, авторка книги "Музейна педагогіка: теорія і практика". Учнів середньої школи супроводжувала харизматична Дударева О.В., провідний екскурсовод Музею, чия програма була не менш змістовною. Учнів старшої школи взяла під опіку особисто завідувач відділу екскурсійного обслуговування Музею - Дженкова О.В.

 


МАНівці одержали унікальну можливість побачити історію України у сяйві коштовностей та артефактів часів Античності, Середньовіччя та Нового часу. Захід був дійсно інтегрованим, адже учні поглибили власні знання з економіки, історії, археологія, хімії, фізики, геології, релігії, зоології, біології тощо. Пiд час виконання інтерактивних завдань діти використовували різні методи наукового дослідження, зокрема, аналіз, синтез, узагальнення, експеримент, спостереження, опис, класифікацію та інші. Молоді дослідники були вражені побаченими колекціями предметів вжитку та археологічними реліквіями з дорогоцінних металів - золота та срібла - інкрустованих коштовним камінням та самоцвітами - рубінами, сапфірами, смарагдами, діамантами, перлами. С захватом шукали вони описані екскурсоводами експонати у вітринах Музею. Цінна колекція монет стала предметом особливої уваги майбутніх економістів, зокрема, грошова система Київської Русі. Вони роздивилися срібляники - монети часу князя Володимира Великого, знайшли у вітринах старовинну монету гривню, яка використовувалася для крупних платежів тисячу років тому. Учні одержали уявлення про економічні відносини між народами, які населяли Україну та іншими країнами, зокрема, між греками та скіфами. Візантією та Руссю. МАНівці уважно роздивилися золоту пектораль - шедевр античного мистецтва IV ст. до н.е. - нагрудну прикрасу скіфського царя. Вразив учнів і гунський меч IV-V ст. до н.е. з золотим руків’ям з гранатами. Велике враження справили на МАНівців ювелірні вироби, пов'язані з віруваннями та традиціями різних народів України, зокрема, золоті зображення тварин у скіфському стилі. Учні порівнювали властивості дорогоцінних металів - золота та срібла.

 


Загальна колекція експонатів Музею налічує 56000 екземплярів, третина яких доступна відвідувачам в експозиції. Інтелектуальну та естетичну насолоду отримали як діти, так і батьки.

 


Висловлюємо вдячність Хардаєву О.В., завідувачу Музею історичних коштовностей України та Сосновській Т.В., директору Національного музею історії України - за допомогу в організації заходу на високому професійному рівні та значний внесок у розвиток майбутньої наукової еліти столиці.

 


 Версія для друку Опубликовано: 04 Листопада 2019
Поділитись: