Інновації – шлях до позитивних змін і вирішення глобальних проблем людства

Інновації – шлях до позитивних змін і вирішення глобальних проблем людства 24 вересня українські винахідники, громадські лідери та підприємці представили свої новаторські ідеї на форумі «Як інноваційні технології, інновації та соціальні медіа можуть змінити життя людей та знайти відповідь на глобальні проблеми людства». Організував захід Київський національний університет імені Тараса Шевченка спільно з представництвом Програми розвитку ООН в Україні. Про досвід Малої академії наук України з упровадження новітніх розробок, які юні науковці пропонують ще зі шкільної лави, розповів президент Малої академії наук України, директор Інституту телекомунікації і глобального інформаційного простору НАН України Станіслав Довгий.


«Система шкільної освіти в Україні і за кордоном нині переживає глибоку кризу: через розвиток технологій дітям стає нецікаво у школі, вони чекають закінчення уроків, щоб мати змогу займатися улюбленою справою. Тож найважливіше – впроваджувати високі технології у шкільну програму», – зауважив президент МАНУ.



 Також Станіслав Довгий розповів про інноваційні проекти Малої академії наук – мультимедійний підручник з фізики, який переміг у конкурсі Міністерства освіти і науки України, віртуальні музеї та лабораторії, інтерактивні курси. «У жодній пострадянській країні немає МАН. Це українська перевага», – підсумував пан Довгий.



Молоді дослідники, випускники МАН, представили під час форуму свої розробки.



 Студент І курсу факультету електроніки НТУУ «КПІ» І. Селезньов презентував унікальний ультразвуковий навігатор для осіб із вадами зору. Невеликий пристрій, який кріпиться на руку і коштує близько 400 гривень (у десятки разів дешевше за американські аналоги), дає змогу орієнтуватися у просторі, надсилаючи до суглобів імпульси.



 Аплікатор для радіочастотної синергетичної помірної гіпертонії злоякісних пухлин, що його розробив студент І курсу факультету електроніки НТУУ «КПІ» Максим Хамровський, впроваджує революційні кроки у медицині. У лікуванні онкозахворювань, на думку юного вченого, потрібно більше вдаватися до хіміотерапії, зменшуючи інтенсивність випромінювання, оскільки воно не лише нищить злоякісні клітини, а є токсичним для організму загалом.



 Студент ІІІ курсу факультету електроніки НТУУ «КПІ» Вадим Хіміч своєю розробкою вирішив не просто покращити життя людей, а й запобігти великій кількості смертей. Хлопець запропонував прилад «Алкостоп», який блокує автомобіль, коли водій п’яний. Система працює так: сівши за кермо, людина повинна дихнути у спеціальний пристрій. Якщо рівень алкоголю перевищує визначену норму, автомобіль просто не заводиться.



 А студент ІІ курсу інженерно-фізичного факультету НТУУ «КПІ» Дмитро Румянцев пішов ще далі. Нині він – менеджер студентського проекту IdeaTech, який покликаний впроваджувати інноваційні розробки у життя. Як виявилося, найактивнішими новаторами у КПІ є колишні МАНівці: саме вони відгукнулися на пропозиції приєднатися до IdeaTech. Колега Дмитра й автор ідеї проекту, Олександр Мазярко представив під час заходу власний пристрій, що його нині розробляють учасники спільноти, – адаптивний вітрогенератор. На відміну від уже відомих вітрових електростанцій, запропонований генератор має більшу продуктивність, оскільки працює навіть за низької вітряності.



  Окрім того, новаторські проекти представили й інші учасники зустрічі. А дехто з них навіть запропонував співпрацю для МАН. Так, засновниця платформи Big Idea, спрямованої на фінансування проектів засобами спільнокошту, Ірина Соловей порадила МАНівцям шукати шляхів реалізації їхніх проектів за допомогою цього ресурсу.



 Творча атмосфера і корисний взаємообмін досвідом надихнули авторів і розробників проектів на подальші впровадження сприятливих змін у соціумі.



За матеріалами: http://man.gov.ua/ua/



Версія для друку Опубликовано: 03 Жовтня 2013
Поділитись: