Інклюзивний онлайн-урок про сексуальну безпеку підлітків

Інклюзивний онлайн-урок про сексуальну безпеку підлітків 24 квітня традиційно відбувся онлайн-тренінг вихідного дня в підлітковому клубі "ВідМріїдоДії" у рамках соціального проєкту "Особливі", організованого при підтримці Київської МАН. Тренеркою вкотре виступила Кагляк Олена Володимирівна, методистка відділення економіки. Вона пройшла курси підвищення кваліфікації від МБО "Служба порятунку дітей" щодо попередження та захисту дітей від насильства.
Цього разу тема для обговорення була надзвичайно актуальна – «Сексуальна безпека підлітків». Діти з інвалідністю говорили про безпечні та небезпечні дотики, сексуальну безпеку та небезпеку, форми сексуального насильства, правила поведінки у небезпечних ситуаціях. Найбільш корисними правилами учасники назвали: «Кричи. Біжи. Розкажи», «Неважливо, хто торкається», «Безпечна поведінка з незнайомцями», «Безпечні та небезпечні дотики», «Розкажи дорослому», «Стоп секрет», «Стоп фото».

Учні були вражені, дізнавшись статистику:  кожна п’ята дитина є жертвою сексуального насильства. У 80% випадках сексуального насильства злочинцями виявлялися знайомі дітей, яким ті довіряли. Кожна третя дитина нікому ніколи не розповідає про сексуальне насильство. 44% дітей спілкуються з незнайомцями в Інтернеті. Кожен десятий готовий на зустріч з «віртуальним» другом. 29% сексуальних злочинів мають початок в соціальних мережах.

Дивилися презентацію та навчальні анімаційні ролики на дану тему від МБО "Служба порятунку дітей". Учні розповідали про випадки з власного особистого життя, які порушували їх сексуальну безпеку та шляхи правильного виходу з ситуації. Вдома вони зроблять брошуру та розфарбують розмальовки на тему уроку.

Темами минулих зустрічей були «Як справлятися з емоціями», «Твої досягнення та перемоги. Секрети успіху», «Розвиток лідерських та командних здібностей».

Дякуємо за регулярну технічну підтримку підліткового клубу "ВідМріїдоДії"  соціального проєкту «Особливі» Світлані та Сергію Радченкам, завідувачці кабінету відділу мультимедійних технологій, медіа дизайну та електронної освіти та завідувачу кабінету відділу впровадження інформаційних та інноваційних технологій Київської Малої академії наук відповідно.

 

Версія для друку Опубликовано: 26 Квітня 2021
Поділитись: