Іконографія Івана Мазепи

Іконографія Івана Мазепи 20 січня у Київському міському будинку учителя відбулася відкрита лекція провідного наукового співробітника Інституту історії України НАНУ, доктора історичних наук Ольги Ковалевської на тему «Іконографія Івана Мазепи: сутність, проблеми, сучасні рішення», а також зустріч з автором науково-популярного фільму «Україна. Повернення своєї історії» Акімом Галімовим, який у своїх розслідуваннях щодо зовнішності І. Мазепи та його численних портретів, скориставшись результатами іконографічних досліджень, сприяв поширенню в середовищі пересічних українців зацікавленості власною історією. Разом із пані Ольгою та експертами з Національної академії МВС України було відтворено і представлено глядачам гіпотетичну зовнішність гетьмана.


Стрічка «Україна. Повернення своєї історії» захоплює детективним сюжетом та несподіваним для глядача розв`язанням проблеми. Особливістю цього проекту є вдала співпраця науковців, експертів-мистецтвознавців та тележурналістів. Після її успішної прем’єри телеканал «1+1» отримав чимало схвальних відгуків від глядачів. Фільм, що покликаний розвінчати міфи та повернути українцям вкрадену історію, на «Ютубі» набрав півмільйона переглядів. У перших трьох частинах Акім Галімов спростовував столітні міфи про нашу країну й доводив, що як потужну державу нас знали і вісімсот років тому, і раніше.

У залі під час зустрічі були присутні директор КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» В.О. Васинюк, завідувачі відділень С.М. Сивенко та О.М. Ісаченко, учні-члени секцій КМАНУМ та вчителі ліцею «Наукова зміна», гімназії № 153 імені О.С. Пушкіна, НВК «Домінанта», гімназії «Академія», представники вищих навчальних закладів міста Києва, усі, хто цікавиться цим питанням.Гості із задоволенням дали відповіді на запитання учасників зустрічі, розказали про особливості співпраці вчених та тележурналістів, поділилися таємницями, які залишилися за лаштунками проекту.

«Щоб звільнитися від міфів, нам треба переосмислити нашу історію» – у цьому переконаний автор фільму Акім Галімов, який працює над продовженням документального проекту «Україна. Повернення своєї історії».Версія для друку Опубликовано: 25 Січня 2017
Поділитись: