ІІ Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху

ІІ Фестиваль шістдесятництва та дисидентського руху


Вихованки секції «Правознавство» відділення філософії та суспільствознавства Київської МАН Живецька Вікторія, Дочук Діана і Тесленко Євгенія та сім вихованців інших відділень стали учасниками ІІ Фестивалю шістдесятництва та дисидентського руху, який проводився з 27 по 30 вересня на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості у Пущі-Водиці.

Серед нинішньої молоді мало хто замислюється над тим, кого називають шістдесятниками, чому саме вони стали частиною руху опору радянській владі, за що поплатилися особистою свободою та життям.

Для учасників, яких зацікавила можливість поринути в історію минулого століття, організатори передбачили інтерактивні лекції, квест, перегляд фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» з обговоренням, майстер-клас із колажу, відвідування музеїв, зустрічі із представниками та дослідниками дисидентського руху.

Популяризація серед учнівської молоді знань про науковців, письменників, режисерів, акторів, художників, дизайнерів, композиторів, які сформували рух опору радянській системі засобами культури, власне, і спрямована на максимальну поінформованість у цій сторінці історії України та, сподіваємось, допоможе їм пізнати самобутність Великого українського народу.

Ось як самі вихованки розповіли про захід:

– Загалом, за період перебування на Фестивалі  ми збагатили скарбничку своїх знань інформацією про шістдесятництво та дисидентський рух, удосконалили навички самовираження та навчилися знаходити підхід до нових для себе людей. Кожен день був цікавим, веселим і просто чудовим!

– Програма цьогорічного фестивалю була комплексна і багатогранна. Кожна його локація та захід спрямовані розбудити цікавість у молоді. У Музеї шістдесятництва ми побачили особисті речі, світлини, листи, афіші дисидентів, а в музеї М. Рильського – відчули атмосферу тих часів, побут та інтер’єр, що допомогло доповнити загальну картину тієї доби.

– Ми надзвичайно раді, що були учасниками цього заходу, знайшли нових друзів серед однолітків, поглибили свої знання з історії нашого народу та мали змогу поспілкуватися з видатними діячами культури.

– Після закінчення Фестивалю ми отримали надзвичайно цікаву літературу, сертифікати, колекційні поштові конверти та приємні подарунки від одного з найкращих вишів України – Національного університету «Києво-Могилянська академія».

– На нашу думку, подібні події є дуже потрібними, і цей захід, безперечно, залишиться в нашій пам’яті надовго, адже він, на нашу думку, є одним із важливих та вагомих аспектів розвитку сучасної молоді!

Версія для друку Опубликовано: 04 Жовтня 2018
Поділитись: