Фестиваль-конкурс «Перший російський університет»

Фестиваль-конкурс «Перший російський університет» 30 листопада у Російському центрі науки і культури в Києві (вул. Борисоглібська, 2) за участю відділення екології та аграрних наук, відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді, Благодійного фонду «Діти – наше майбутнє» відбувся фестиваль-конкурс «Перший російський університет», присвячений 300-річчю від дня народження геніального російського вченого – Михайла Васильовича Ломоносова. У конкурсі взяли участь члени секцій Київської МАН та учні 4–11 класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів Києва. Особливу активність проявили члени клубу «До зірок» Центру творчості «Шевченківець» Шевченківського району м. Києва, керівник якого – Валентина Михайлівна Іващенко взяла на себе більшу частину турбот щодо вирішення організаційних питань.


Фестиваль відкрила директор культурних та освітніх програм Російського центру науки і культури в Києві Чижова Людмила Володимирівна. Представницьке журі конкурсу очолював віце-президент Київської Малої академії наук учнівської молоді Назаренко Володимир Іванович.



Учасники змагалися у таких номінаціях:



презентація наукових, творчих робіт про життєвий шлях і діяльність М.В. Ломоносова;



конкурс художніх робіт за тематикою фестивалю (малюнки, вишиванки, сувеніри тощо);



−  творчий літературний конкурс (стендові доповіді, авторські вірші, нариси);



−  інтелектуальні ігри, кросворди («Перший російський університет», «Ломоносов – патріот», «Ломоносов – гордість Росії»).



У номінації «Наукові, творчі роботи» переможцями стали Кукоба Вадим (11 кл., спеціалізована школа № 211) – «Ломоносов як фізик і астроном», Ковтуняк Леся (9 кл., гімназія № 172 «Нивки») – «Михайло Ломоносов», Лівинський Максим (школа-інтернат № 15) – «Ломоносов, 300 років опісля».



Чибичек Андрій посів І місце в номінації «Творчий літературний конкурс», на якому презентував свою оду, присвячену Михайлу Васильовичу Ломоносову.



Призерами фестивалю-конкурсу стали також: Ярмоленко Ярослава, Пекарик Поліна, Ткачук Ганна, Курилова Ганна, Бєлая Анастасія, Машуков Олександр, Скок Анастасія та ін. На завершення фестивалю-конкурсу перед учасниками виступив зразковий дитячий народний ансамбль «Шанс» під керівництвом Світлани Миколаївни Чистоти, а керівник Міжнародної благодійної програми «Чарівна свічка» Євгенія Миколаївна Мокеєва вручила переможцям подарунки. Остаточне підбиття підсумків конкурсу та вручення нагород відбудеться 10 грудня в Російському центрі науки і культури в Києві.



Варто відзначити, що масові заходи з науково-освітньої тематики за сприяння Російського центру науки і культури, в яких активну участь беруть Київська МАН та Благодійний фонд «Діти – наше майбутнє», відбуваються регулярно. У квітні цього року у Російському центрі науки і культури була проведена юнацька конференція, присвячена 50-річному ювілею першого польоту Юрія Гагаріна в космос. У цьому ж місяці троє членів Київської МАН та клубу «До зірок» взяли участь в учнівській конференції, також присвяченій польоту Ю.О. Гагаріна, організованій Малою академією наук у місті Черноголовка, що у Московській області,.



13−30 червня 2011 р. відбувся українсько-російський науково-практичний семінар учнівської молоді на базі Державного підприємства «Санаторно-оздоровчий комплекс «Гілея»» (смт. Лазурне Скадовського району Херсонської обл.). Учасниками cемінару були 16 членів Київської Малої академії наук учнівської молоді та 15 членів Державної освітньої установи додаткового навчання дітей Московської області «Центр розвитку творчості дітей та юнацтва». Семінар виявився змістовним, цікавим, був проведений на високому рівні та викликав багато позитивних емоцій. Його насичена програма, складена докторантом Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Адамчук Н.І. та провідним науковим співробітником Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України Назаренком В.І., включала такі розділи:



1) проведення тематичних семінарських занять з актуальних питань природничої науки (нанобіотехнологія: теорія і практика, інструментальні методи визначення стану рослин, методи біоіндикації, біотестування, біосенсорики у дослідженні екологічного стану об’єктів довкілля, космічна біотехнологія та ін.);



2) виконання практичних, експериментальних робіт (визначення рівня забруднення природних та побутових вод з допомогою тест-системи, вирощування та дослідження рослин, призначених для застосування в довготривалих космічних польотах, збір гербарію представників видів рослин та комах в Херсонській області, обстеження стану рослинних організмів з допомогою щойно створеного в Інституті кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України пристрою «Флоратест», лабораторна діагностика хеліобактеріозу – розробки Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна та ін.);



3) виступи українських учасників семінару з доповідями за темами своїх науково-дослідницьких робіт. Російські колеги високо оцінили як програму і створені умови проведення семінару, так і рівень виступів юних науковців з України. На даний час обговорюються наміри щодо проведення на російському сегменті Міжнародної космічної станції російського експерименту «Рослини в космосі»  за спільною російсько-українською науково-освітньою програмою.



Версія для друку Опубликовано: 05 Грудня 2011
Поділитись: