Естафета перемог триває!

Естафета перемог триває! Щирою радістю для всього колективу Київської Малої академії наук учнівської молоді стала звістка про те, що наш випускник, а сьогодні студент ІІ курсу Національного технічного університету України «КПІ», Олег Древаль став переможцем конкурсу молодих винахідників «Нобелевські лауреати», який проводився газетою «Сегодня». Журі конкурсу представляли такі досвідчені та заслужені експерти, як: Володимир Дмитришин, заступник голови Державної служби інтелектуальної власності України; Ірина Єгорова, заступник директора з навчально-виховної роботи КПНЗ «КМАНУМ»; Наталія Ємченко, директор зі зв’язків з громадськістю та комунікаціями компанії «СКМ»; Олег Колесніченко, старший науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, кандидат технічних наук; Григорій Чаусовський, доцент Запорізького національного університету, кандидат технічних наук, винахідник. Учасниками цього творчого змагання стали 15 найкращих юних винахідників з усієї України, але журі одностайно вирішило, що бездротовий енергонезалежний вимикач світла, створений Олегом, є найкращим серед представлених на конкурсі винаходів.


Ми вітаємо Олега Древаля із черговою перемогою і бажаємо, щоб всі його винаходи  були реалізовані ним у професійній діяльності. А ось  про те, з чого він починав  свій творчий  шлях,  Олег розповів нам у своєму інтерв’ю:
  • Бажання що-небудь конструювати у мене з'явилося у 12-13 років. Добре, що у батька були невеликі запаси радіокомпонентів. До моменту виготовлення «Пристрою автоматичної орієнтації сонячних батарей» були й інші, менш складні. Усі вони були аналоговими. Для їх конструювання було достатньо ще тих, «старих»,  компонентів. «Орієнтація сонячних батарей» була виконана із застосуванням мікроконтролера. Для програмування цього мікроконтролера необхідно було виготовити програматор. Знову ж таки, із застосуванням ще одного мікроконтролера. До всього іншого довелося купувати ще багато елементів. Так з’явилися  чималі грошові витрати – сотні гривень.Врешті-решт, всі ці пошуки закінчилися перемогою на конкурсі  «Intel-Техно» у США».Ми щиро сподіваємось, що це далеко не остання перемога Олега, і ще раз бажаємо йому успіхів!Версія для друку Опубликовано: 20 Листопада 2012
Поділитись: