Електропровідні чорнила дозволять швидко друкувати гнучкі електронні схеми

Електропровідні чорнила дозволять швидко друкувати гнучкі електронні схеми Перед нами не перший приклад електропровідних чорнил, у тому числі й подібних сполук на базі срібла. Але вперше вчені змогли уникнути застосування колоїдних частинок у розчині.


Дженіфер Люїс (Jennifer Lewis) та її колеги з університету Іллінойсу розробили і випробували електропровідне чорнило для друку гнучкої електроніки на полімерній, тканинній або паперовій підкладці.Новинка являє собою розчин ацетату срібла та аміаку. При друці рідкі компоненти швидко випаровуються, залишаючи на поверхні тонкий металевий шар.Автори розробки нарахували відразу кілька переваг цього чорнила над попередниками. По-перше, така сполука може бути приготована за лічені хвилини, проти кількох годин для попереднього варіанта із суспензією мікроскопічних частинок срібла.По-друге, після приготування розчин залишається стабільним протягом тижнів.

Нове чорнило фактично прозоре (фото S. Brett Walker, Jennifer A. Lewis/ American Chemical Society).По-третє, нове чорнило може безперешкодно проходити крізь сопла з діаметром 100 нанометрів, що у 10 разів менше, ніж припустимий розмір для сумішей на основі твердих колоїдних частинок. Відповідно, зростає роздільна здатність друку.По-четверте, нова рідина має низьку в'язкість і може бути застосована і у струменевому принтері, і в аерографі.По-п'яте, для закріплення таких провідних доріжок, як і в попередніх методах, застосовується відпал, але проходить він при меншій температурі - всього 90 градусів Цельсія. А це розширює список матеріалів для підкладки, придатних для роботи з новим чорнилом.Американці вважають, що винахід знадобиться при створенні гнучких сонячних батарей і антен, компонентів сенсорів і акумуляторів, одягу з вбудованою електронікою.За матеріалами: http://infonova.org.ua/science/Версія для друку Опубликовано: 19 Січня 2012
Поділитись: