Екскурсія вихованців відділення економіки на фабрику ПП «Ярослав»

Екскурсію фабрикою «Ярослав» для МАНівців провела Олена Миколаївна Збітнєва, заступник головного технолога. Юні економісти побачили усі етапи виробництва: підготовку тканини до розкрою через настилочний комплекс; розкрійні столи та розкрійні машини; машини для пошиття підковдр; вишивальний комплекс, який дозволяє одночасно вишивати 8 виробів; машини для вистьобування ковдр та покривал; прес для волого-теплової обробки; прасувальний стіл. Вони зрозуміли, як відшивається постільна білизна, як робиться стьобане полотно та упаковуються вироби. Після волого-теплової обробки речі проходять контроль, упаковуються і відправляються на склад, де не залежуються. Учні відвідали також головний офіс компанії та побачили власну дизайн-студію підприємства, на який створюються етикетки та рекламна продукція.
З інтересом дізналися юні науковці, що виробничі потужності компанії «Ярослав» включають: вишивальне обладнання «Tajima» (Японія), ZSK, вишивальне обладнання з лазерної обрізанням «Richpeace» (Китай), комплекси з виробництва постільної білизни «Техрі» (Німеччина), стьобальне устаткування «Richpeace» (Китай), ткацьке обладнання з жакардовим голівками «SMIT» (Італія), рапірні жакардові ткацькі верстати «Dornier», «Panter», «Smit textile Gs» (Італія, Німеччина), кареточні ткацькі верстати для дрібноузорчатих тканин Fast-R (Італія), кардочесальні, мотальні і снувальні машини виробництва Німеччини, настилочні комплекси «GERBER» (США), «APOLLO» (Італійсько-румунське виробництво), крутильні і прядильні машини Volkmann, HDB (Бельгія, Німеччина). Впроваджуються нові технології під суворим контролем якості на всіх етапах виробництва, розпочато виробництво власної упаковки для продукції, отримано сертифікат відповідності вимогам міжнародного стандарту якості ISO 9001: 2008 (у 2015 році).
Наостанок екскурсії молоді дослідники одержали приємні символічні сувеніри на згадку – махрові рушники з написом «Справжньому другові».
Керівництво відділення економіки висловлює вдячність за організацію змістовної та натхненної екскурсії для молодих науковців та плідну співпрацю в інтересах обдарованої молоді:
Сухомлину Віктору Борисовичу, директору Київського міського центру зайнятості;
Мякоті Інні Миколаївні, начальнику відділу організації профорієнтації КМЦЗ;
Збітнєвій Олені Миколаївні, заступнику головного технолога фабрики «Ярослав»;
Хоменко Юлії Сергіївні, вчителю НВК «Оболонь».