Екскурсія учнів відділення хімії та біології до Національного музею медицини України!

Гіппократ
2 листопада у відділенні хімії та біології Київської МАН відбулася екскурсія до Національного музею медицини України. Серед відвідувачів були присутні учні секції медицини, зокрема із СШ № 183, ЗОШ № 1 м. Вишгород, ліцею «ЕКО» № 198 та ЗОШ № 163. Екскурсія розпочалась із розповіді про зародження медицини − від Гіппократа і до досягнень сучасної медицини.
У першому залі музею представлені експонати, що свідчать про розвиток медицини протягом століть − від вивчення анатомії людини до різних методів лікування. Це хірургічні втручання: трепанація черепа, ампутації кінцівок, вилучення куль із тіла. Ці факти справили сильне враження на учнів, оскільки такий експеримент на той час проводився в умовах, коли паціент був у повній свідомості.
У другому залі представлені експонати, які зображують розвиток медицини у XIX столітті. Відкривалися навчальні заклади, так наприклад, Києво-Могилянська академія, університет св. Володимира, університети у Львові, Одесі, де студентів навчали медичної справи. Про розвиток медицини свідчать також досягнення вітчизняних учених: М.І. Пирогова, С.В. Образцова, С.П. Боткіна, А.А. Караваєва, винаходи закордонних і вітчизняних медиків, зокрема мікроскопії, запровадження анестезії в хірургії, дезинфекції, запровадження захисних халатів, апарату для переливання крові, вимірювання тиску, розвиток фармакології тощо.
У третьому залі медицину XX століття характеризували подвиги медичних працівників в роки війни, винахід пеніциліну, вклад видатних учених урозвиток світової медицини, а саме − Миколи Амосова, його винаходи. Це, насамперед, штучний клапан серця і апарат штучного кровообігу. Не залишилися поза увагою і такі трагічні теми, як голодомор в Україні 1932-1933 рр.,сталінські репресії щодо лікарів і вчених та участь медиків у Другій світовій війні. Відображено і медичні наслідки Чорнобильської трагедії. Експозиція цієї зали закінчується описом діяльності Академії медичних наук України і розвитку сучасної медицини в Україні.
Екскурсанти були приємно вражені побаченим, тому що багато експонатів демонстрували дійство нібито в безпосередньому розвитку подій: на полі бою, в операційній, в аптеці, біля ліжка хворого. Впевнені, що після такого заходу відвідувачів музею побільшає. Бо тут ціла «арена» цікавих фактів, тематик для написання науково-дослідницьких робіт.
Бажаємо усім здоров`я та наснаги!
Здоров’я настільки переважує всі блага життя, що воістину здоровий жебрак щасливіший від хворого короля.