Екскурсія учнів відділення економіки до Музею грошей Національного банку України

Екскурсія учнів відділення економіки до Музею грошей Національного банку України 15 березня у рамках Всесвітнього тижня грошей в Україні (GlobalMoneyWeek) відбулася екскурсія учнів відділення економіки до Музею грошей Національного банку України, заснованого 24 березня 2004 року. Основа колекції музею – понад 9000 експонатів, які належать до Державного реєстру національного культурного надбання. Експозиція Музею грошей присвячена грошовому обігу в Україні в історичній ретроспективі. На початку екскурсії юні економісти переглянули тематичне відео на тему «Історія гривні», з якого дізналися про символи та особистості, зображені на сучасних гривневих купюрах. Також учням представили зразки нових монет, які скоро замінять паперові гроші номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень.


Після цього екскурсовод провеладля юних науковців оглядову екскурсію експозицією Музею грошей з короткою характеристикою грошового обігу у певний історичний час, з давніх часів до сьогодні. Вони побачили на власні очі примітивні форми грошей:античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України. МАНівці почули про історію грошей, сучасних банкнот і монет різних держав світу, ознайомилися з повною колекцією ювілейних та раритетних монетУкраїни, що включає 31 тематичну серію з використанням різноманітних технологій та дизайну, деякі з нихособливо вразили своєю величиною та вартістю.



На завершення заходу кожен юний науковець одержав унікальну можливість викарбувати власнумонетуз латуніна згадкупро цю екскурсію. На аверсі кожної монети  було зображення Музеюгрошей НБУ з логотипом, на реверсі – портрет Володимира Великого.



МАНівці залишилися надзвичайно задоволені побаченим та почутим, дізналися багато нового, що виходить за межі шкільної та позашкільної програми, і навіть змінили своє ставлення до грошей на більш поважне, побачивши їх різноманіття та оцінивши їхнє значення для національної та світової економіки в історичній ретроспективі.



Версія для друку Опубликовано: 21 Березня 2018
Поділитись: