Екскурсія учнів відділення економіки до Музей грошей Національного банку України

Захід складався з трьох тематичних блоків. На початку учні подивилися тематичне відео на тему «Історія гривні», з якого дізналися безліч цікавих фактів. Уперше слова «гривня» у значенні грошової одиниці згадується у «Повісті минулих літ». У ХІ –ХІІІ ст. гривня стає основною грошовою одиницею Київської Русі. Центральна Рада у 1918 році впроваджує гривню як грошову одиницю УНР. За часів Центральної Ради дизайн гривень розробляли художники світового рівня – Г. Нарбут, В. Кричевський, А. Середа, І. Середа. Перші гривневі банкноти надруковано в Канаді та Великобританії. З 1994 року в Україні запрацював власний Банкнотно-монетний двір. 02 вересня 1996 року в обіг введено нову грошову одиницю Незалежної України – сучасну гривню. Система захисту українських банкнот відповідає світовим стандартам. Сучасна гривня має понад 20 захисних елементів.
Після цього екскурсовод-практикант Ткаченко Олександра, доречі, студентка ІІІ курсу Київського національного університету культури і мистецтв за спеціальністю історик-музеєзнавець, провела для молодих економістів оглядову екскурсію експозицією Музею грошей з короткою характеристикою грошового обігу у певний історичний час, з давніх часів до сьогоднішніх днів. Юні економісти дізналися багато нового про історію грошового обігу на теренах України: від монет грецьких полісів Північного Причорномор’я V-IIст. до н.е. і монет Західної Європи XV-XVІІ ст. до радянських грошових знаків епохи перебудови. Вони побачили на власні очі примітивні форми грошей, античні, середньовічні монети, гроші Російської імперії, банкноти Української Народної Республіки, а також гроші радянського періоду і сучасної незалежної України. Вони сконцентрувалися на вивченні історії національної валюти – гривні від лічильно-вагової одиниці ІХ століття та срібного зливка ХІ-ХІІІ ст. до перших грошей Української Народної Республіки (1917-1920 р.) і сучасної гривні. На завершення експозиції, учні почули про історію грошей, сучасних банкнот і монет різних держав світу, ознайомилися з повною колекцією пам’ятних монет України, що включає 31 тематичну серію з використанням різноманітних технологій та дизайну.
Кожен юний науковець одержав унікальну можливість карбування власної монети на згадку з латуні. На аверсі кожної монети було зображення Музей грошей НБУ з логотипом, на реверсі – зображення Володимира Великого.
Керівництво відділення економіки висловлює вдячність:
Ткаченко Олександрі, екскурсоводу-практиканту Музею грошей – за змістовну та надихаючу екскурсію експозицією музею;
Марковській Катерині Анатоліївні, викладачу економіки ліцею «Наукова зміна» - за супровід групи учнів;
Тріфоновій Наталії Олексіївні, головному зберігачу фондів Музею грошей НБУ – за організацію екскурсії.