Екскурсія на Лису гору

Екскурсія на Лису гору 13 червня 2012 року відбулася екскурсія учнів-членів відділення історії та географії Київської Малої академії наук учнівської молоді на Лисогірський форт Нової Київської фортеці.
У 1830 р. Микола І затвердив новий генеральний план Київської фортеці. Останньою спорудою Київської фортеці став Лисогірський форт, зведений 1872 р. за проектом військового інженера Е. Тотлебена. На Лисій горі добре збереглися земляні вали і цегляні потерни в них.

Київська фортеця активно використовувалася як політична тюрма і склад,1897 р. вона остаточно втратила своє військове значення і була перетворена на фортецю-склад.Присутні детально ознайомилися з історико-фортифікаційним комплексом «Лиса гора».

Цікавим є рослинний світ гори. Багато років це була закрита територія, в якій збереглися унікальні для степової зони рослини – анемона лісова, півник угорський, склорзорена пурпурова, гвоздика перетинчаста.Унікальний ландшафт, залишки захисних  споруд створюють умови для організації тут історико-природного комплексу. Але, на жаль, гора потерпає від антропогенного впливу: бачимо тут купи сміття, зламані дерева, потоптане та погоріле різнотрав’я,  зруйновані мури.

Завдяки участі у даній екскурсії зацікавленість учнів проблемами історико-природного комплексу Лиса гора зросла, здобуті знання стануть їм в нагоді у ході підготовки науково-дослідницьких, пошукових робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Версія для друку Опубликовано: 25 Червня 2012
Поділитись: