Екскурсія до Українського державного центру радіочастот

Екскурсія до Українського державного центру радіочастот 23 березня відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді здійснило пізнавальну екскурсію до Українського державного центру радіочастот (УДЦР), що на проспекті Перемоги, 15-й км. Метою екскурсії було ознайомлення сучасної молоді з основними напрямками роботи підприємства: забезпеченням ефективного користування радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій та груп користувачів, створенням умов для впровадження та розвитку телекомунікаційних технологій з використанням радіочастотного ресурсу, забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ) будь-якого призначення, що експлуатуються у смугах частот загального користування, та з РЕЗ спеціального призначення, здійсненням радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України.


Першим пунктом призначення слугував Центр з сертифікації, де учасників екскурсії ознайомили з міні-музеєм засобів зв`язку: мобільними телефонами, пейджерами, першим айфоном, рахівницею. Далі були представлені експериментальні лабораторії: випробувальна лабораторія ЕМС, лабораторія випробувань засобів проводового зв’язку та електроакустичних параметрів, лабораторія випробувань РЕЗ (ВП)№ 1. У них МАНівців ознайомили з методиками перевірки телефонів на міцність корпусу, на їх напругу. Особливо сподобалась шумоізолююча кімната для перевірки акустичних параметрів телефонів, спеціальні температурні камери з діапазоном температур від мінус 150 до 700 °С. Наступною сходинкою слугував Технічний корпус, де учасників ознайомили із процесом передачі сигналу за допомогою супутника. Важливим завданням працівників Технічного корпусу є цілодобовий моніторинг радіочастотного простору. Було цікаво побачити спеціально обладнані мобільні комплекси радіочастотного моніторингу (спецавтівки) для виявлення радіозавад радіоелектронним засобам.  

Відділення хімії та біології щиро вдячне УДЦР за надану можливість ознайомлення з роботою державного підприємства. Учні і керівники секцій отримали гарні враження і вичерпні відповіді на всі запитання від висококваліфікованих фахівців своєї справи.Особливу вдячність висловлюємо генеральному директорові Володимиру Корсуну і виконавчому директорові Вадиму Гульку, а також Сніжані Добровій, за організацію даного заходу. Хоча серед учасників екскурсії не було фахівців з фізики чи технічних наук, дякуємо працівникам, які намагалися доступно пояснити всі ази роботи установи.

До нових зустрічей!Версія для друку Опубликовано: 24 Березня 2017
Поділитись: