Екскурсія до Національної парламентської бібліотеки України

Екскурсія до Національної парламентської бібліотеки України 21 вересня учні-члени відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді завітали до Національної парламентської бібліотеки України.


Під час екскурсії МАНівці дізнались, що Національна парламентська бібліотека України – це державна наукова бібліотека, яка була заснована ще у 1866 році. Розміри унікальних бібліотечних фондів налічують близько 4 мільйонів одиниць. Бібліотека кожен рік обслуговує понад 25 тисяч читачів, проводить міжнародний книгообмін, складає матеріали рекомендаційної бібліографії, посібники з бібліотекознавства, вивчає, узагальнює і поширює передовий досвід роботи бібліотек.

Юні пошуковці завітали також до музею історії бібліотеки, де ознайомилися із рідкісними та стародрукованими книжками, оглянули експозиції бібліотеки, представлені книжковими та художніми виставками.

Для МАНівців виявилася дуже незвичною робота в залі бібліотечного каталогу з каталогами бібліотеки, пошук книжок за алфавітним покажчиком та визначення наявності необхідної літератури у друкованому, а не електронному форматі. Молоді науковці отримали інформацію про те, як скористатися допомогою фахівців в пошуку джерел інформації, замовити ксеро- та фотокопії необхідних документів із фондів бібліотеки, скористатися дистанційним обслуговуванням.

Після захопливої екскурсії школярі безкоштовно записалися до бібліотеки та отримали можливість надалі працювати у  восьми читальних залах, двох Інтернет-центрах, Центрі правової інформації та віртуальному читальному залі Електронної бібліотеки дисертацій.

Сподіваємося, що здобуті учнями знання та навички стануть їм у пригоді під час написання науково-дослідницьких робіт, допоможуть у здійсненні пошуку та аналізу інформаційних джерел і оформленні бібліографії.Версія для друку Опубликовано: 23 Вересня 2016
Поділитись: