Екскурсія до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

Екскурсія до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 2 червня в рамках літньої практики Київської Малої академії наук учнівської молоді учні-члени відділення філософії та суспільствознавства відвідали Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, де для них була проведена тематична екскурсія.


Вихованці КМАНУМ побували у Києво-Печерському монастирі – ансамблі Верхньої та Нижньої території, побачили шедеври української мурованої архітектури, помилувалися розкішними розписами та іконостасами церков.

Троїцька надбрамна церква була зведена ще у часи Київської Русі і стала однією з найпишніших споруд у стилі українського бароко, що було підставою для внесення її до списку ЮНЕСКО. Величний Успенський собор, який, незважаючи на напади ворогів та різноманітні руйнування, досі залишається серцем Києво-Печерського монастиря. Трапезна палата та церква – пам’ятка архітектури кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Саме ця споруда не схожа на більшість лаврських церков своєрідною урочистою атмосферою, де храм та палата наповнені темними візерунками орнаментів, суворими обличчями святих та небесних сил, тьмяним мерехтінням золотих ліній. Піднялись на Велику лаврську дзвіницю –найвищу, найвеличнішу, найпишнішу дзвіницю, яка є унікальною пам’яткою XVIII ст. З її третього поверху споглядали всю територію Києво-Печерської лаври, величавий Дніпро, чарівні краєвиди нашого славетного міста.

Юні МАНівці відвідали й виставку «Князі Острозькі: європейський вимір української історії».У другій частині заходу в лекторії Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника відбулася зустріч науковців Заповідника з учнями-членами секцій Київської Малої академії наук учнівської молоді. Із вступним словом до юних дослідників звернулася керівник секції всесвітньої історії відділення історії КМАН Тетяна Володимирівна Хорольська.

Під час зустрічі обговорили питання щодо можливості працювати із фондами Заповідника для МАНівців-початківців, отримання допомоги від провідних науковців, створення майданчика для наукової діяльності. Неабияку цікавість викликали розповіді про наукові пошуки співробітників НКПІКЗ та науково-освітні проекти, а також запропоновані теми для майбутніх учнівських досліджень.Версія для друку Опубликовано: 06 Червня 2017
Поділитись: