Екскурсія до Меморіалу жертв Голодомору

Завдяки відеосвідченням, тогочасним фото, архівним документам молоді дослідники змогли зануритись у ті роки та спробували побачити цю важливу історичну подію ніби з багатьох точок зору. Шукали відповіді на питання: «Хто такі куркулі?», «Чи були заможними родини, оголошені «куркульськими»?», «Чи можна було в школі відкрито ділитися хлібом з дитиною «ворога народу»?».
Жахом Голодомору була надзвичайно велика смертність серед дітей. У багатьох районах України у вересні 1933 року за шкільні парти не сіли близько двох третин учнів. За даними вчених, найбільше постраждали Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина. У цих регіонах в окремих районах упродовж 1933 року вимерло більше половини населення. Смертність перевищувала середній рівень у 8–9 і більше разів.
Голод став зброєю масового біологічного знищення українців. Він на довгі десятиліття порушив природний генетичний фонд, призвів до морально-психологічних змін у свідомості нації.
В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. І щороку в Україні у четверту суботу листопада упам’ять про тих людей, які померли з голоду, запалюють свічки. Так і цього року 28 листопада о 16-ій годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання на знак вшанування всіх убитих голодом.Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників, а також нашу віру у майбутнє.