Екскурсія до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного

Екскурсія до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного 31 жовтня відбулась екскурсія до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного для учнів-членів секцій відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді на чолі із завідувачем відділення Софією Максимівною Сивенко.


85 років тому, 20 червня 1932 р., було створено Всеукраїнський центральний фотокіноархів у м. Києві, нині – Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г. С. Пшеничного. За час існування архів зібрав, описав і зберіг близько півмільйона аудіовізуальних документів: від кінозйомок 1896 р., перших унікальних фотодокументів 1898 р., звукозаписів 1900 р. і до сучасних документів у цифровому форматі.

Сьогодні архів є сучасним науково-інформаційним та методичним центром, діяльність якого спрямована на практичне вирішення проблем, пов'язаних із забезпеченням збереженості та створенням належних умов доступу до вітчизняної аудіовізуальної спадщини.Об’єктив фото-, кіно- чи відеокамери, звукозаписувальний пристрій здатні зупинити мить вічності, зафіксувати невловимий швидкоплинний час. Сьогодні важко переоцінити роль аудіовізуальних документів у духовному житті суспільства, їх ідеологічний і морально-естетичний вплив на масову аудиторію. Цей вид документів потребує особливих підходів до опрацювання та зберігання.

Під час цікавої екскурсії, яку провела провідний спеціаліст відділу використання інформації документів, випускниця Київської Малої академії наук учнівської молоді Ірина Миколаївна Закринична, присутні прослухали історію створення архіву та основні напрямки його діяльності, ознайомились з архівосховищами, переглянули фільми: «Коронація Миколи ІІ», «Святкування 200-річчя Полтавського бою», «Польоти Уточкіна», сюжети, присвячені визволенню України та Києва під час Другої світової війни та інші, завітали до читального залу, де отримали інформацію про те, як працювати з архівними документами.  Потім  охочі залишились у читальному залі для того, щоб розпочати ознайомлення з фондами архіву та  опрацювання першоджерел для своїх  науково-дослідницьких робіт.

Ми сподіваємось, що знайомство з архівом та його ресурсами для всіх присутніх стало приємним і корисним. Версія для друку Опубликовано: 02 Листопада 2017
Поділитись: