Екскурсія до Андріївської церкви

Екскурсія до Андріївської церкви У рамках програми «Софія Київська» – від давнини до сьогодення» 20 грудня відбулася навчальна екскурсія членів секцій відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді до однієї з найвидатніших пам’яток архітектури Києва, перлини зодчества, найкращого творіння видатного італійського архітектора, головного архітектора російського імператорського двору Б. Растреллі – Андріївської церкви ХVІІІ ст.


Церква була побудована за наказом імператриці Єлизавети І, дочки Петра І, як палацова церква. Одночасно з храмом зводився царський палац, зараз відомий як Маріїнський, також за проектом Б. Растреллі.  На відміну від палацу, Андріївська церква повністю збереглася такою, якою вона була задумана та побудована у ХУІІІ ст., і є єдиною в Україні церквою, побудованою у стилі російського бароко. Її інтер’єр вражає красою, затишком та пишністю. Чудовий п’ятиярусний іконостас з великою кількістю автентичних ікон, серед яких є роботи відомого російського художника Антропова, дерев’яні різьблені позолочені прикраси, ошатна кафедра, мармурова підлога – все це справляє велике враження!

Діти зацікавлено слухали високопрофесійного екскурсовода, сфотографувалися на фоні інтер’єрів церкви. Сподіваємося, що цей захід надихне школярів на подальше знайомство із пам’ятками Києва та більш глибоке дослідження цього неповторного витвору мистецтва.Версія для друку Опубликовано: 23 Грудня 2013
Поділитись: