Екскурсія членів секцій відділення хімії та біології до Київського національного університету технологій та дизайну

Екскурсія членів секцій відділення хімії та біології до Київського національного університету технологій та дизайну 12 червня 2012 року на запрошення професора В'ячеслава Зіновійовича Барсукова учні-члени секцій відділення хімії та біології Київської Малої академії наук учнівської молоді відвідали кафедру електрохімічної енергетики та хімії Київського національного університету технологій та дизайну. В'ячеслав Зіновійович Барсуков – академік Міжнародної академії комп'ютерних наук та систем, член Міжнародної асоціації водневої енергетики, доктор хімічних наук.


Доцент, кандидат хімічних наук Ірина Сергіївна Макєєва розповіла про створення цієї кафедри, її історію та сьогодення, згадала про викладачів, науковців та відомих випускників, провела цікаву екскурсію навчальними і науковими лабораторіями. З особливою увагою слухали учні доцента Володимира Ігоровича Лисіна про низку фундаментальних і прикладних досліджень авторитетного ВНЗ, розробки його науковців у галузі електропровідних полімерів, нових композитів на основі графіту та вуглецевих матеріалів, недорогоцінних металів – каталізаторів для літієвих, літій-йонних, метал-повітряних батарей, паливних елементів, суперконденсаторів, електрохімічних реакторів і т. ін.





Юні дослідники (група складалась із 23-х осіб) дізнались, що наукові роботи на кафедрі проводяться спільно з науковими установами не тільки України, а й Росії, США, Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі, Румунії, Греції, Австрії, Швеції.



Відтепер до наукових досліджень кафедри будуть залучені і найкращі вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді, учні секцій відділення хімії та біології.



Нині, коли широко використовується та бурхливо розвивається комп'ютерна техніка, аудіо-, відео- та фотоапаратура, мобільні засоби зв'язку та побутова електроніка, автономна електрохімічна енергетика розробка, виробництво та експлуатація паливних елементів та електрохімічних генераторів, первинних батарей, акумуляторів, суперконденсаторів, фото-електрохімічних перетворювачів сонячної енергії в електричну набувають виняткового значення. Крім того, суспільство потребує створення сучасних методик та засобів для екологічного моніторингу навколишнього середовища та знешкодження токсичних речовин, найбільш ефективними з яких є електрохімічні технології та пристрої.



Кафедра електрохімічної енергетики та хімії добре забезпечена усім необхідним обладнанням, матеріалом, посудом і реактивами для навчання студентів і проведення наукових досліджень в галузі розробки та оптимізації згаданих джерел струму.



Матеріально-технічна база кафедри дозволяє проводити навчання студентів з урахуванням найкращих вітчизняних та зарубіжних стандартів освіти. На кафедрі функціонують спеціалізовані науково-дослідні лабораторії, призначені для розробки нових хімічних джерел струму, – ХДС (з унікальним комп'ютеризованим боксом для збирання ХДС в інертній атмосфері), з подальшим їх випробуванням на комп'ютеризованих багатоканальних стендах, для проведення структурних досліджень нових нано-композитних матеріалів для ХДС (з електронним мікроскопом та атомно-адсорбційним спектрометром).





Учні на власні очі побачили ці унікальні установки, а також довідались про особливості підготовки фахівців, яка відбувається за пріоритетними напрямами світового розвитку.



Кафедра має власний комп'ютерний клас для самостійної роботи студентів. Всебічній підготовці студентів сприяє можливість проходження виробничої практики на провідних підприємствах України.



Під час навчання в університеті студенти можуть одержати військову спеціальність та другу вищу освіту, зокрема, економічну, фінансову.



Випускники КНУТД мають перспективи працевлаштування у наукових установах і вишах України та світу!



Версія для друку Опубликовано: 15 Червня 2012
Поділитись: