Економіка для початківців

Економіка для початківців 9 березня у Київському міському будинку вчителя відділенням економіки КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді» було проведено інтерактивні заняття за програмою «Економіка для початківців» у рамках творчого об’єднання обдарованої молоді «Школа юного науковця». Питання успішного економічного розвитку є одним з найважливіших для нашої держави. Не навчивши дітей мислити і діяти за законами економіки, ми не зуміємо прищепити їм справжню культуру у реальному житті, достаток якого залежить від творчої ініціативи кожного.
Щодня ми чуємо слово «економіка». Що воно означає? Щоб зрозуміти, наскільки сучасна шкільна молодь обізнана у цьому питанні, ми запросили учнів 7, 8, 9 класів на заняття «Школи юного науковця». Були присутні представники від СШ № 14 імені С.Ф. Грушевського, школи I-IIIступенів № 163 імені М. Кирпоноса та ліцею «Наукова зміна».З вітальним словом до усіх звернулася Аліна Миколаївна Піліна – завідувач відділення економіки КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», яка привітала юних науковців, розповіла про роботу секцій відділення та представила учням керівників секцій.

Діти поділилися на команди і проявили неабияку цікавість та активність у ході всього заняття. Вони наперебій відповідали на запитання економічних вікторин та віршів-загадок: «Вустами дитини», «Економічна лінгвістика», «Економічні терміни», які запропонувала Валентина Василівна Сандугей – керівник секції економічної теорії та історії економічної думки. Владислава Олегівна Шевчук – керівник секції мікроекономіки та макроекономіки – провела конкурси з економічними прислів’ями та запитаннями стосовно економічних понять, а також конкурси: «Спаринг», «Чутливі люди» та «Кросворд». Жваве обговорення викликав конкурс «Чорна скриня», у якому учні за допомогою запитань-підказок мали відгадати предмет, який лежав у скрині. Цей конкурс підготувала Олена Володимирівна Кагляк – завідувач кабінету відділення економіки. Ми побачили, що учні сприймають економіку не як щось незрозуміле й непотрібне, а прагнуть до поглиблення знань, необхідних у житті чи майбутній професії. Юні економістизмалку вчаться планувати сімейний бюджет, уміти жити, як то кажуть, на глибину власної кишені. Це ті знання, яких не має більшість із дорослих і які дуже допомогли б нам не набивати ґулі, перш ніж наберемося власного досвіду.

Кожна дитина отримала сертифікат за активну участь у програмі та маленький заохочувальний приз, адже не відмітити хоч когось було неможливо. Школярі із захватом залучаються до азів економічної грамотності, в них формується нове економічне мислення, вони знайомляться з навколишнім життям людей, їхніми потребами та способами їх задоволення, економічними законами, створюється підґрунтя для подальшого вивчення економічних дисциплін в основній та старшій школі. Крім цього, учні отримали персональні запрошення на Профорієнтаційний денний табір від Київського міського центру зайнятості, який вони зможуть відвідати на весняних канікулах.На формування саме таких якостей і спрямована економічна освіта молодого покоління. Саме тому так важливо ще з початкових класів формувати в учнів економічне мислення, уміння орієнтуватисяу нестандартних ситуаціях, проявляти ініціативу, бути в майбутньому господарями рідної землі.Версія для друку Опубликовано: 13 Березня 2017
Поділитись: