Дискусії «Перше грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього»

Дискусії «Перше грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього» 1 грудня 2017 року вихованці Київської Малої академії наук учнівської молоді долучилися до резонансної події – дискусії «Перше грудня 1991 року, український референдум: уроки історії для майбутнього», що проходила у стінах Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова за участі колишніх очільників української держави – президентів України Леоніда Кравчука та Віктора Ющенка, державного секретаря РРФСР (1991 – 1992 рр.) Геннадія Бурбуліса, а також науковців і студентів університету.


Модератором дискусії був Віктор Ющенко.Леонід Кравчук та Геннадій Бурбуліс, як одні із головних дійових осіб у підготовці та підписанні Біловезької угоди, цієї визначної історичної події, що створила нову геополітичну реальність у світі, поділилися своїми спогадами про ці дні.Перший Президент незалежної України розповів, як 7-8 грудня 1991 року у Біловезькій пущі вищі посадові особи трьох союзних республік РРФСР, БРСР, УРСР підписали Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав (СНД), що означало демонтаж і припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік.Постало питання: «А що робити із статусом СРСР як держави?» І тоді, Геннадій Бурбуліс – державний секретар Росії, каже: «Слухайте, а що як написати таку фразу: СРСР як геополітична реальність і субʼєкт міжнародного права припиняє своє існування?» Я сказав, що під цим підпишуся. Борис Єльцин і Станіслав Шушкевич підтримали. І тоді ми зрозуміли, що ця фраза є основоположною.

В своєму виступі Віктор Ющенко наголосив, що нинішній Європі не вистачає свого Черчілля, який допоміг би сформувати консолідовану політику.Наскільки ми є гідними і достойними членами нації? Нація – це спільнота, найвища спільнота, вищої спільноти в суспільстві немає. І ця спільнота збудована на семи-восьми базових речах. Якщо вони засвоєні і прийняті у твій світогляд, то ми маємо міцну націю, яка ставить великі завдання, в тому числі економічні, і досягає високих політичних і економічних стандартів. Ти — українець? Зроби свій внесок у становлення своєї нації.Жваво проходило обговорення почутого. Заявлена тема дискусії є актуальною і в наш час. У цьому всіх присутніх переконали численні запитання, що лунали із залу.Широку дискусію викликали запитання:«Якою повинна бути національна ідея, щоб відбулась консолідація української нації?», та «Чому випускники ВНЗ після закінчення навчання у пошуках роботи виїжджають за межі України?».Варто запам'ятати і думки, висловлені з трибуни: «…насправді основною політикою була українізація в широкому значенні цього слова: в економічному, фінансовому, культурному, гуманітарному, духовному. Я думаю, що від цього залежить наша успішність»;«…ми повинні зробити те, що зробили поляки, зробили чехи, литовці, будь-яка нація. Тобто це набагато глибша проблема національного становлення, ніж вона виглядає при короткому аналізі…!Отже підсумовуючи, варто сказати, що сьогодні, немає держави без народу, а народу без історії. А в історію незалежного народу входять і сторінки боротьби за незалежність.СЛАВА УКРАЇНІ!Версія для друку Опубликовано: 01 Грудня 2017
Поділитись: