Дні Японії в Україні

Дні Японії в Україні


7 та 8 вересня секція історичного краєзнавства відділення історії КМАНУМ на чолі з її  керівником Ганною Овсіївною Владимирською взяла активну участь у проведенні Днів Японії в Україні.

У Державному політехнічному музеї і на Площі знань НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» зранку і до самого вечора відбувалися заходи, присвячені найрізноманітнішим явищам традиційної та сучасної японської культури, з якими могли ознайомитися усі охочі. «Дні Японії» університет чекав цілих п'ять років. Вперше такий день було організовано ще 2014 року у Львові, потім він відбувся в Одесі, після цього – у Дніпрі й Вінниці.

І ось нарешті черга дійшла до Києва. КПІ імені Ігоря Сікорського був обраний для цих заходів невипадково. Адже саме тут розміщений, напевно, найголовніший в Україні центр розвитку культурного співробітництва і взаєморозуміння між народами України і Японії. Він так і називається – Українсько-Японський центр КПІ імені Ігоря Сікорського.

Цього року серед заходів, передбачених програмою Днів Японії, були представлені: фотовиставка «Україна і Японія: зустрічі»; виставка кімоно; бесіда про «Японський імпресіонізм», яку провела Ганна Овсіївна Владимирська; екскурсія історичними пам’ятками Києва для японців, проведена вихованцями КМАНУМ; майстер-клас з ошібани (створення картин із природних матеріалів – листя, квітів, пуху, луски й ін.); майстер-класи з мистецтва аранжування квітів ікебана і гри в го та багато іншого. У цих заходах, які відбулися в Науково-технічній бібліотеці університету, взяли активну участь МАНівці та їхні батьки. Молоді науковці  поринули в культурну атмосферу Країни Вранішнього Сонця та дізналися багато нового, що стане їм у пригоді під час майбутніх досліджень та відкриттів. 

Версія для друку Опубликовано: 10 Вересня 2018
Поділитись: