Цікаві діалоги. «Живописна ботаніка»

Цікаві діалоги. «Живописна ботаніка» Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що чарівні картини можуть бути носіями наукових знань? Як зберегти любов до рослинного світу протягом усього свого життя? Як навчитися бачити прояви ботанічного начала у різних сферах людської діяльності?


17 жовтня у Національній парламентській бібліотеці України відбулася  бінарна бесіда-лекція  для учнів-членів Київської МАН на тему «Живописна ботаніка».  У такій незвичній  формі    школярі, батьки, вчителі та всі, хто цікавиться цією темою,  відкрили для себе  чудове поєднання  ботаніки зі світом мистецтва: від художників епохи Відродження, які створювали портрети не тільки традиційними техніками, але й  з фруктів та овочів,  до сьогодення. 



Акварелі японських майстрів, які змальовують квіти та рослини з неймовірним знанням і вмінням,  природа, зображена генієм Північного Відродження Альбрехтом Дюрером, квіти імпресіоніста Ван Гога… А фруктові портрети роботи Джузеппе Арчимбольдо?  Весь рослинний світ можна побачити, занурившись у красу творів цих художників.



Наприкінці зустрічі учням було запропоновано позмагатися:



1. Визначити рослину на картині Джорджоне «Гроза».



2.  А. Дюрер. «Святе сімейство з коником» – знайти цього коника на картині.



3. Зробити гербарій з природного матеріалу.



Отож, якщо вам набридло сидіти за книжками чи слухати сухі лекції,  приходьте до Київської Малої академії наук! Ми розповімо вам про науку цікаво!



Звертатися за тел. 483-05-10 – запитувати Владимирську Ганну Овсіївну, керівника секції історичного краєзнавства, Ісаченко Олену Миколаївну, керівника секції екології рослинного світу (ботаніки).



Версія для друку Опубликовано: 21 Жовтня 2014
Поділитись: