Чому листя восени змінює своє забарвлення?

Чому листя восени змінює своє забарвлення? 4 жовтня, чудового сонячного осіннього дня, відбулася екологічна експедиція учнів-членів відділення екології та аграрних наук Київської МАН до лісопаркової зони Києва – Пуща-Водиці. Її організатором був керівник секції екології Назаренко В.І. Завдання експедиції полягало в ознайомленні учнівської молоді з природою конкретної території, вихованні дбайливого ставлення до неї, а також опануванні елементарними навичками спостережень, засвоєнні практичних підходів до проведення дослідницької роботи в польових умовах.


Тема заходу стосувалася вивчення біохімічних перетворень рослинних організмів в осінній період, зокрема зміна забарвлення листя, визначення стану рослин методом індукції флуоресценції хлорофілу (біосенсорним пристроєм «Флоратест») та ін.

Було зібрано різнобарвне листя з метою його аналізу в лабораторних умовах на вміст хлорофілу, каротиноїдів, антоціанів тощо. Поділ фотосинтетичних пігментів проводили  методом тонкошарової хроматографії. На отриманій хроматографії ідентифіковано пігменти в такому порядку, починаючи від фронту розчинника: світло-жовті каротини, жовті ксантофіли, сірий феофітин, синьо-зелений хлорофіл, жовто-зелений хлорофіл, яскраво-жовтий лютеїн. Учасники експедиції з великим інтересом і захопленням провели це комбіноване заняття, а член секції екології Яцюк Марія навіть вирішила присвятити свою науково-дослідницьку роботу вивченню змін забарвлення листя дерев в осінній період і факторів, які їх обумовлюють. Версія для друку Опубликовано: 09 Жовтня 2015
Поділитись: