Члени відділення екології та аграрних наук продовжують освоювати портативний хронофлуорометр для експрес-діагностики фотосинтезу «Флоратест»

Члени відділення екології та аграрних наук продовжують освоювати портативний хронофлуорометр для експрес-діагностики фотосинтезу «Флоратест» 12 грудня в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбулися чергові теоретичні і практичні заняття в рамках лекторію «Передові рубежі біології».


З лекцією на тему «Механізм фотосинтезу за впливу різних біотичних та абіотичних чинників» виступила докторантка Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного Надія Іванівна Адамчук.

Також відбулися практичні заняття за новою науково-освітньою програмою для членів МАН «Обстеження стану рослин інструментальним флуоресцентним методом із застосуванням портативного хронофлуорометра для експрес-діагностики фотосинтезу «Флоратест»» за участю наукових співробітників Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України Олександри Ковирьової та Володимира Груші.                 Хронофлуорометри, автоматично спостерігаючи індукцію флуоресценції хлорофілу (ІФХ) на живих листочках рослин, дозволяють здійснювати постійний непошкоджуючий контроль за фізіологічним станом, розвитком рослин, ефективністю фотосинтезу. Порушення фотосинтетичного процесу можна виявити цим методом ще задовго до того, як стають помітними зміни зовнішнього вигляду рослин, і своєчасно на них реагувати. Контролюючи хід фотосинтетичного процесу в рослинах, можна своєчасно виявляти забруднення довкілля (повітря, ґрунтів, вод), що дуже важливо для охорони навколишнього середовища. Саме цей метод обрали юні дослідники – члени відділення екології та аграрних наук Київської МАН для проведення обстежень рослинних організмів за програмою «Екологія моєї вулиці». В цьому їм активно допомагають науковці академічних інститутів, а Українська академія наук придбала для проведення досліджень достатню кількість сучасних і корисних аналітичних пристроїв «Флоратест».

Версія для друку Опубликовано: 17 Грудня 2012
Поділитись: