ЧЛЕНИ КИЇВСЬКОЇ МАН ЗВІТУЮТЬ НА МІЖНАРОДНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕМІНАРІ

ЧЛЕНИ КИЇВСЬКОЇ МАН ЗВІТУЮТЬ НА МІЖНАРОДНОМУ ОСВІТНЬОМУ СЕМІНАРІ У жовтні ц. р. в Тернополі на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України відбулося два наукових форуми міжнародного масштабу, в яких взяли участь і представники відділення екології та аграрних наук Київської МАН. По-перше, проходив черговий ХIІ Український біохімічний конгрес із участю вчених США, Англії, Ізраїлю, Чехії, Білорусі, Польщі, Туреччини, Фінляндії, Хорватії, Латвії, Іспанія, Угорщини, Китаю та Швеції. Український біохімічний конгрес – це визначна подія для біохіміків, молекулярних і клітинних біологів, біофізиків, медиків та фахівців суміжних спеціальностей, які працюють і  цікавляться найновішими досягненнями та перспективами розвитку сучасної біологічної науки, експериментальної медицини, біотехнології, фармакології тощо.[:en] У жовтні ц. р. в Тернополі на базі Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України відбулося два наукових форуми міжнародного масштабу, в яких взяли участь і представники відділення екології та аграрних наук Київської МАН. По-перше, проходив черговий ХIІ Український біохімічний конгрес із участю вчених США, Англії, Ізраїлю, Чехії, Білорусі, Польщі, Туреччини, Фінляндії, Хорватії, Латвії, Іспанія, Угорщини, Китаю та Швеції. Український біохімічний конгрес – це визначна подія для біохіміків, молекулярних і клітинних біологів, біофізиків, медиків та фахівців суміжних спеціальностей, які працюють і цікавляться найновішими досягненнями та перспективами розвитку сучасної біологічної науки, експериментальної медицини, біотехнології, фармакології тощо.

По-друге, за ініціативи FEBS (Федерація Європейських біохімічних товариств) у рамках Конгресу проходивміжнародний освітній семінар (EducationWorkshop) для вчених у галузі природничих наук та експериментальної медицини - «Techniques And Efficient Roadmaps: New Options For Practicals And Innovative Learning» за участі провідних європейських лекторів – фахівців з освіти. Під час семінару висвітлювалися зокрема такі теми, як: підготовка дисертацій, написання наукових статей та грантів, дистанційне навчання тощо. Вказаний вище семінар розрахований на науковців, викладачів закладів вищої освіти, аспірантів, студентів та інших фахівців, які пов’язані з викладанням та/чи науковою роботою у галузі наук про життя, зокрема біохімії, молекулярної і клітинної біології, медицини, фармацевтики, біотехнології, ветеринарії. Робоча мова семінару – англійська. Учасники Семінару отримали відповідні сертифікати.


До складу делегації Київської МАН входило 8 учнів: Бєлінська Анастасія, Безпалько Віктор, Кириченко Анастасія, Кирпенко Тимофій, Бачурина Надія,Бачурина Олена, Терещенко Антоніна і Підлипенець Олексійу супроводі голови відділення екології та аграрних наук Олени Ісаченко, керівника секції екології Володимира Назаренка та методиста відділу біології КПДЮ Яни Буранової. З плановою доповіддю на Семінарі про діяльність Київської МАН -“Activity in Kiev branch of Junior Academy of Sciences of Ukraine” виступив Володимир Назаренко. На його проханняспівдоповідачами стали юні науковці - Бєлінська Анастасія, Безпалько Віктор, Кириченко Анастасія, Кирпенко Тимофій, які на конкретних прикладах продемонстрували форми діяльності Київської МАН, зокрема: роботу Юнацької секції Українського біохімічного товариства та Університету юних біохіміків, Лекторію «Передові рубежі біології», багаторічну участь та успіхи в міжнародних конкурсах юнацької науково-технічної творчості тощо. Особливий акцент було зроблено на висвітленні широковідомої  науково-просвітницької, профорієнтаційної та виховної діяльності Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України серед учнівської і студентської молоді, яка є традиційною і була започаткована ще засновником Інституту академіком О.В. Палладіним. І по цей час Інститут є флагманом шефської роботи з відповідними відділами Київської МАН та Київського палацу дітей та юнацтва, чому в значній мірі сприяє активна позиція його директора, Президента Українського біохімічного товариства академіка Сергія Васильовича Комісаренка.


Під час роботи Семінару члени учнівської делегації МАН, яка, до речі, була єдиною на Конгресі, мали можливість заслухати пленарні та секційні доповіді провідних вчених, поспілкуватися з ними, ознайомитися зі структурою Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського. Особливе враження справила екскурсія до Центру симуляційного навчання, де лікарі-початківці і студенти мають змогу відпрацьовувати алгоритми дій у тій чи іншій клінічній ситуації в акушерстві та гінекології, педіатрії, інтенсивній терапії та реаніматології, анестезіології тощо.


Під час проведення Конгресу відбувся також черговий з’їзд Українського Біохімічного Товариства, на якому, зазвичай, підбивають підсумки роботи за 4 роки, обирають керівний склад, відзначають його активних членів. Київські юні науковці і педагоги мали можливість привітати свого колегу - провідного наукового співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, керівника секції екології Київської МАН В.І. Назаренка з його обранням на ХIІ Українському біохімічному з’їзді Почесним членом Українського біохімічного товариства.


 

 

 

Версія для друку Опубликовано: 25 Жовтня 2019
Поділитись: