Безпечний світлофор Теодора Ілліна

Безпечний світлофор Теодора Ілліна Розпочинаємо цикл публікацій по знайомству з вихованцями відділення економіки Київської МАН, учасниками проектів «Занурення у бізнес», «Економісти без меж» та майбутнього Четвертого Київського фестивалю стартапів «Class IDея», запланованого на 15 квітня. Наразі під час караниину вони активно вдосконалюють вдома стендові презентації та наочні матеріали для власних стартапів.

Отже, одним з наймолодших стартаперів відділення економіки, комп’ютерних наук та «Школи юного науковця» Київської МАН є 10-річний Теодор Іллін, учень 4 класу школи «Ангстрем», Міжнародної лабораторії робототехніки, електроніки та програмування «Robo.House/Дім роботів», учасник конкурсної групи зоо-юннатів при Київському зоопарку, фіналіст ІІ Всеукраїнського дитячого конкурсу «Хочу бути науковцем!». Юний дослідник мріє створити легку робо-руку та екзокостюм з електропровідної графенової тканини, яка допоможе людям з особливими потребам та представникам окремих професій. Вiн вже розробив модель діючого прототипу.

Проте на Фестивалі стартапів «Class IDея» талановитий хлопець буде презентувати свій абсолютно новий технологічний проект із соціальною складовою, розроблений спеціально до події – «Безпечний світлофор», бо вважає, що найдорожче і найважливіше для людини - це життя. Він за місяць розробив систему додаткової індикації захисних засобів для руху автотранспорту на пішохідному переході, яка покликана навчити водіїв піклуватися про пішоходів на проїжджій частині і враховувати швидкість і можливості їх пересування. Система «Безпечний світлофор» привертає увагу водіїв здалеку. Навіть при поганій видимості, автомобіліст звертає увагу на сигнал безпечного світлофора набагато раніше і автоматично виконує правила дорожнього руху. Наявність кількох таких світлофорів змусить водіїв поводитися більш коректно на інших звичайних переходах.

Розглянемо принцип роботи та функціональні особливості стартапу. П-подібна опора з двох сторін дороги, на якій встановлені світлофори, комплектується світлодіодними стрічками, які опускаються на рівень очей водіїв з підсвічуванням слова «STOP» на стрічці. А також, з огляду на бажання деяких недобросовісних водіїв проїхати по стрічці, передбачено автоматично з опусканням стрічки і запалюванням червоного кольору світлофора піднімання загородження - штирів з асфальту. Таким чином, водій автоматично змушений виконувати зупинку на червоний колір світлофора, а пішоходи будуть рухатися в безпечній зоні, як в тунелі на зелений колір світлофора. При запалюванні жовтого кольору починається підйом стрічок і опускання вниз в землю загороджувальних штирів. Це не збільшить час простою машин на світлофорі, але виховає водіїв. Програмне забезпечення буде виконано на платформі Arduino. У доповнення до світлодіодних стрічок, на П-образну опору монтуються дорожні знаки «Пішохідний перехід» та освітлення.

«Безпечний світлофор» знизить кількість аварійних ситуацій в рази і гарантує турботу про життя - і водіям перед пішоходами, і пішоходам перед водіями. Потреба у світлофорі безпеки обумовлена некоректною поведінкою окремих водіїв та неспроможністю деяких пішоходів до швидкого руху. Він необхідний перед школами, дитсадочками, лікарнями та на деяких пожвавлених трасах, дозволить навчити багатьох водіїв бути більш уважними до пішоходів - дітей та дорослих.

Наразі Теодор власноруч розробив схему та пише до неї програму на Arduino, щоб усі функції працювали, прагне зробити модель реальною, як у житті.

 

Версія для друку Опубликовано: 25 Березня 2020
Поділитись: