Без проколювання пальців: гемоглобін визначатимуть світлом

«Я проводив дослідження точності приладу, визначав найкращу точку на тілі людини для виміру гемоглобіну, досліджував оптимальне положення приладу та ін. Я виявив, що найкраще брати проби на гемоглобін в положенні сидячи. Оптимальна точка – це внутрішня поверхня передпліччя, де знаходиться вена. Є один недолік – бракує надійного фіксатора. Ця обставина може дещо спотворювати результати. Тож надалі я планую укомплектувати гемоглобінометр спеціальною липучкою. Це допоможе запобігти похибкам під час вимірювань, – зазначив В.Кукоба.
На думку українських науковців, така розробка має велике майбутнє. Портативний гемоглобінометр за лічені секунди визначає рівень гемоглобіну без жодних проколів шкіри та лабораторних досліджень. Прилад вже зацікавив медиків-практиків.
Зокрема, лікар-гематолог з Чернігівщини Іван Осадцев визнав досить точними результати, які видає апарат. В інтерв’ю проекту «Інтелект.UA» (www.intellect-ua.info) медик запевнив, що показники, можливо, дещо й відрізняються від результатів лабораторних аналізів, але для так званого дослідження такий прилад – ідеальний варіант. Сам І.Осадцев вже майже рік користується гемоглобінометром. Запевняє: прилад надзвичайно корисний, особливо під час досліджень у сільській місцевості. Адже відпадає потреба возити з собою чималу лабораторію та хімреактиви. До того ж, прилад – незамінна річ у масовому медогляді працівників великих підприємств, – переконаний І.Осадцев.
В основі новації, за словами В.Кукоби, лежить метод розсіювання діодного світла. «Гемоглобін визначається таким чином: на шкіру людини спрямовується випромінювач – світло діода зеленого кольору. Занурюючись углиб тканини на три-чотири міліметри, світло відбивається від молекул гемоглобіну і розсіюється. Розсіяне світло потрапляє на оптоволокно, де воно переводиться в електричні сигнали і виводиться результат – рівень гемоглобіну у грамах на літр», – пояснив В.Кукоба.
Він також додав, що конструкція приладу загалом проста. Портативний аналізатор крові складається з блоку, в якому розміщений транзистор, котрий переводить електронні імпульси в електронні сигнали і на табло з’являються цифри – результати дослідження. Учень МАН запевнив, що різниця між лабораторними дослідженнями та результатами вдосконаленого портативного гемоглобінометра – в межах статистичної похибки – 6-10 грамів на літр.
За матеріалами: http://intellect-ua.info/