Арт-тур до Житомира

Взагалі, природні красоти багато в чому визначають образ Житомира. Річка Тетерів тече через місто в каньйоні із гранітних скель. Багато з них мають химерні форми, зокрема, один із символів міста − скеля Голова Чацького− названа так на честь відомого польського просвітителя Тадеуша Чацького (1765−1813).
Про місто Житомир і його визначні пам'ятки на високому професійному рівні розповів один з найкращих гідів Київської ліги екскурсоводів, завідувач кафедри туризму Національного університету фізичного вихованняіспорту України, кандидат історичних наук Сергій Іванович Попович.
Під час подорожі МАНівці відвідали Свято-Михайлівський кафедральний собор. Храм визнаний однією з видатних пам'яток архітектури XIX століття. На стінах будівлі ще вціліли фрагменти іконопису тих часів. Варто зазначити, що в Михайлівському соборі був хрещений відомий піаніст Святослав Ріхтер.
Про особливості сучасного живопису у православних храмах ми почули під час зустрічі з художником Денисом Білянським, який зі своєю командою розписує храм у стилі української сецесії.
У Житомирському краєзнавчому музеї учасники туру познайомилися з колекцією баронів де Шодуар.Тут представлені чудові картини західних майстрів з відомими в історії європейського мистецтва іменами, починаючи з XVI і закінчуючи XIX ст., такими як: Аннібале Карраччі, Лука Джордано, Матіас Стомер, Олександр Рослін та інші. Кожна з цих картин могла б висіти у Луврі, в Рейксмузеум, в музеї Метрополітен... Про музейні скарби баронів де Шодуар розповіла Ганна Овсіївна Владимирська.
Екскурсія до Житомира нікого не залишила байдужим. Переповнені незабутніми враженнями, МАНдрівники повернулися до Києва з надією на нові цікаві подорожі містами нашої України.