Арт-тур до Житомира

Арт-тур до Житомира У рамках програми «МАНдруємо світом разом» 12 травня учні-члени секцій відділення історії КМАНУМ та їхні батьки на чолі із завідувачем відділення Софією Максимівною Сивенко та керівником секції історичного краєзнавства Ганною Овсіївною Владимирською здійснили незвичайний арт-тур до чарівного міста – Житомира. Житомир – одне з найстаріших і найкрасивіших міст України. Історія населеного пункту почалася в далекому 884 році. У наші дні Житомир привертає увагу скверами, музейними центрами і галереями. Під час прогулянки прекрасним містом можна не тільки відвідати найвідоміші пам'ятки, а й побачити меморіальні дошки, які доводять, що тут встигли побувати Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Олександр Купрін, Володимир Короленко і багато інших відомих людей. З цим містом пов'язані імена десятків діячів української, російської, польської та єврейської культур. Тут народилися, жили, вчилися або творили письменники: Джозеф Конрад, Михайло Коцюбинський, Саша Чорний, Максиміліан Волошин, Олександр Олесь, Василь Земляк, Максим Рильський; композитори: Микола Лисенко, Борис Лятошинський; кінорежисер Олександр Довженко та багато інших.


Взагалі, природні красоти багато в чому визначають образ Житомира. Річка Тетерів тече через місто в каньйоні із гранітних скель. Багато з них мають химерні форми, зокрема, один із символів міста − скеля Голова Чацького− названа так на честь відомого польського просвітителя Тадеуша Чацького (1765−1813).



Про місто Житомир і його визначні пам'ятки на високому професійному рівні розповів один з найкращих гідів Київської ліги екскурсоводів, завідувач кафедри туризму Національного університету фізичного вихованняіспорту України, кандидат історичних наук Сергій Іванович Попович.



Під час подорожі МАНівці відвідали Свято-Михайлівський кафедральний собор. Храм  визнаний однією з видатних пам'яток архітектури XIX століття. На стінах будівлі ще вціліли фрагменти іконопису тих часів. Варто зазначити, що в Михайлівському соборі був хрещений відомий піаніст Святослав Ріхтер.



Про особливості сучасного живопису у православних храмах ми почули під час зустрічі з художником Денисом Білянським, який зі своєю командою розписує храм у стилі української сецесії.



У Житомирському краєзнавчому музеї учасники туру познайомилися з колекцією баронів де Шодуар.Тут представлені чудові картини західних майстрів з відомими  в історії європейського мистецтва іменами, починаючи з XVI і закінчуючи XIX ст., такими як: Аннібале Карраччі, Лука Джордано, Матіас Стомер, Олександр Рослін та інші. Кожна з цих картин могла б висіти у Луврі, в Рейксмузеум, в музеї Метрополітен... Про музейні скарби баронів де Шодуар розповіла  Ганна Овсіївна Владимирська.



Екскурсія до Житомира нікого не залишила байдужим. Переповнені незабутніми враженнями, МАНдрівники повернулися до Києва з надією на нові цікаві подорожі містами нашої України.



 



 



 



Версія для друку Опубликовано: 17 Травня 2018
Поділитись: