Арт-тур до міста Радомишль

Арт-тур до міста Радомишль


28 жовтня у рамках роботи «Школи юних гідів» учні-члени секцій відділення історії Київської Малої академії наук та їхні батьки здійснили незвичайний арт-тур в одне з чарівних міст нашої Батьківщини – Радомишль на чолі з керівником секції історичного краєзнавства Владимирською Ганною Овсіївною та завідувачем відділення Сивенко Софією Максимівною.

Екскурсію провів вихованець секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН, учень 11 класу НВК № 209 «Сузір’я» Дніпровського району міста Києва, дійсний член МАН  Максим Турло, який вразив слухачів знаннями про рідне місто і тією любов’ю, з якою майбутній професійний гід розповідав про його історію.

Місто Радомишль, яке в часи Київської Русі називалося Микгород, або Мичеськ, оповито таємницями та легендами. Свою назву місто отримало від річки Мика, на березі якої воно було засновано. Далі Мика впадає в Тетерів і через нього сполучається із Дніпром. Вчені припускають, що тут же був табір княгині Ольги, яка на чолі своєї дружини йшла карати бунтівних древлян.

Славетна історія цієї землі пов’язана і з протистоянням слов’ян та монголо-татарських орд. Спершу близько 1240-1241 рр. місто було захоплене і зруйноване монголами, але вже в 1255 р. король Данило Галицький відбив Микгород, що стало першою серйозною перемогою русичів над нащадками Чингісхана. Можна з упевненістю стверджувати, що Микгород був у числі перших міст Русі, звільнених від азіатських загарбників. Згодом ці землі увійшли до складу Великого князівства Литовського, а потім перейшли під опіку Києво-Печерської лаври. На залишках Микгорода було засноване нове місто – Радомисль або Радомисл.

Сьогодні новим поштовхом для розвитку міста, здатним вдихнути в нього нове життя, стало заснування на місці давньої папірні унікального історико-культурного комплексу «Замок Радомисль», відкритого з ініціативи родини Богомолець-Шереметьєвих. Поява такого об’єкта в Радомишлі дає шанс для залучення туристів з України та з-за кордону, створення нових робочих місць, розвитку міської інфраструктури та сфери торгівлі і послуг. «Замок Радомисль» є першим в Україні дипломантом проекту Ради Європи – «Via Regia – великий культурний шлях Ради Європи». Він також внесений до Топ-100 найкращих готелів нашої держави.

Під час нашої подорожі ми побачили експозицію єдиного в Європі Музею української домашньої ікони та старожитностей. Тут представлено 5 тис. ікон XVII-XXI ст. з усіх регіонів України. Перлина колекції – ікона Миколи Чудотворця, вирізана на камені. Бесіду про таємний зміст домашньої ікони та ікони храмової провела керівник секції Ганна Овсіївна Владимирська.

Також у музеї юні історики ознайомилися з колекцією старовинних карт, прасок, речей домашнього вжитку, дерев'яних скульптур, картин, меблів та антикварних люстр. Крім того, в «Замку Радомисль» відновлений процес ручного виготовлення паперу. Фабрика з виробництва паперу має все обладнання, яке використовувалося ченцями в XVII ст., а також друкарський верстат для нанесення тексту на кожен аркуш. Охочі відвідали майстер-клас і власноруч виготовили аркуш паперу.

Потім ми провели дивовижну фотосесію у ландшафтному парку «Замку Радомисль», який становить окремий природний комплекс, створений з урахуванням усіх сучасних екологічних вимог, з мінімальним втручанням людини у природне середовище. Його частиною є скелі і підземні гранітні породи, що виходять на поверхню. Їхній вік становить сотні тисяч років. На території парку було відкрито кілька підземних джерел. Вода з них визнана придатною для пиття.

Переважна більшість дерев і квітів, що ростуть у парку, належать до рідкісних різновидів. Серед них — унікальні сорти півників, виведені українським селекціонером і лікарем Ігорем Хорошем; рожеві та білі водяні лілії, англійські паркові троянди, магнолії, а також занесений до Червоної книги України водяний горіх — Trapa rossica.

У замковому ландшафтному парку живуть різні тварини — бобри, річкові видри, норки, водяні щури, а також птахи — шпаки, лелеки, дятли.

Територія парку, як і будівля замку, прикрашена оригінальними скульптурами XVII–XIX століть.

Перееповнені новими незабутніми враженнями, МАНдрівники повернулися до Києва з надією на нові подорожі містами нашої України.

Версія для друку Опубликовано: 29 Жовтня 2018
Поділитись: