Археологічна практика учнів-членів секції археології відділення історії Київської МАН (літо – 2012)

Археологічна практика учнів-членів секції археології відділення історії Київської МАН (літо – 2012) Археологічна практика учнів-членів секції археології відділення історії Київської МАН (керівник – Кухарська О.М.) проходила в смт. Меджибіж Летичівського району Хмельницької області з 9 по 28 липня 2012 р. на запрошення Інституту археології НАН України. Меджибіж – селище з багатовіковою історією. Ще в ХІІ-ХІІІ ст. тут існувало укріплене городище, яке входило до складу Болохівської землі Галицько-Волинського князівства. З ХІУ ст. Меджибіж знаходився у складі Литовського князівства, з ХУІ ст. – у складі Речі Посполитої, у ХУІІІ ст. ввійшов до складу Російської імперії. Кожна з епох залишила свої сліди у структурі фортеці, яка виконувала роль містоутворювального центру.
В смт. Меджибіж знаходиться декілька різночасових археологічних пам’яток. Упродовж багатьох років проводиться дослідження самого Меджибізького замку, на території якого  з ХІІ століття існує фортеця. В околицях селища існує найдавніша на території Східної Європи палеолітична стоянка давньої людини, яка датується 400-450 тис. років, а також селище Трипільської культури. Всі ці пам’ятки досліджуються науковцями. Наша секція взяла участь у розкопках двох місцезнаходжень: палеолітичного та території замку.

 За 20 днів практики учні освоїли методику польових досліджень пам’яток епохи палеоліту та середньовічної багатошарової пам’ятки, кожна з яких має свої особливості, інструментарій  та техніку; навчились вести польову документацію та наносити на польові креслення знайдені артефакти; освоїли ази польової фотофіксації об’єктів; пройшли всі етапи польової камеральної обробки археологічних матеріалів.

 Також юні археологи взяли участь у роботі Міжнародної палеолітичної конференції та польового семінару. Вони мали змогу прослухати доповіді вчених з Франції, Росії, Польщі, багатьох наукових центрів України, познайомитись та поспілкуватись з ними.

  Практика відбулась повністю, члени секції залишились дуже задоволеними. Юні МАНівці отримали Подяку від історико-археологічного заповідника «Меджибіж» та від Інституту археології НАН України. Усі сторони зацікавлені в тому, щоб продовжити цей діалог.Версія для друку Опубликовано: 11 Жовтня 2012
Поділитись: