«Антропогенні ландшафти Печерська»

«Антропогенні ландшафти Печерська» Саме таку тему мала подорож рідним містом у рамках літньої комплексної практики учнів-членів відділення наук про Землю. МАНівці дізналися, як формувалась територія Печерська між вулицями Московською, Івана Мазепи, Лаврською, Героїв Крут та Парковою дорогою.


Ця територія має багатолітню історію. Колись тут була князівська резиденція – Берестове, зараз є Угорське урочище та легендарна Аскольдова могила. Оглядаючи сучасний ландшафт та вивчаючи старовинні карти та фотографії міста, учні зробили аналіз просторових трансформацій району подорожі та дали оцінку естетичному потенціалу ландшафту Печерська.



Чому вулиця носить ім’я гетьмана Івана Мазепи, де жив грецький князь Костянтин Іпсіланті, де був Аносівський сад та які будівлі прикрашали сучасну площу Слави? На всі ці питання дала відповідь Слободянюк Тетяна Володимирівна, керівник секції географії та ландшафтознавства відділення наук про Землю.



Вивчаючи природні особливості дніпровських схилів, МАНівці ознайомились з водовідвідними та підпорними системами, які були збудовані в середині ХІХ століття. Дізнались, де у місті був найбільший театр  просто неба, який вміщував до 4 тис. осіб, і чому на території перешийка ніхто не будувався.



До речі, влада Києва знову оголосила про намір відреставрувати Київську фортецю у Печерському районі та перетворити її на громадський простір. Згідно із планами КМДА, реставрація передбачає створення нової території із продовженням паркової зони на бастіон та до церкви, забезпечення водовідведення та дренажу, освітлення території та пристосування її для людей інвалідністю.



Сподіваємось, що через декілька років ми побачимо не напівзруйновані Київську фортецю та історичні будівлі, а чудові місця, де можна буде приємно і з користю провести час, і це буде свідченням того, що як столична влада,  так і пересічні жителі міста поважають та бережуть його унікальну історію.



Версія для друку Опубликовано: 15 Червня 2018
Поділитись: