АмбасадоркиPlanet, 4 випуск

АмбасадоркиPlanet, 4 випуск 21 квітня 2021 року в 4-му випуску програми АмбасадоркиPlanet  Київської МАН гостями Ірини Биховченко, Освітньої Амбасадорки та випускниці КМАН, студентки першого курсу КМАМ ім. Р. М. Глієра, дворазової стипендіатки творчої премії мера Києва,  були Еміне Аджієва, учениця 11-го класу спеціалізованої загальноосвітньої школи N329, вихованка Київської Малої академії наук України та Есма Аджієва, Голова Правління ГО «Алєм», заступниця голови Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та інформаційної політики України, експертка Українського культурного фонду.

Під час розмови обговорювалась важлива проблема збереження нематеріальної культурної спадщини українського народу. Пані Аджиєва захопливо розповіла про мету та діяльності ГО «Алєм»,  про важливі й корисні проєкти в галузі освіти  та культури, які успішно реалізуються командою творчих та небайдужих людей, про співпрацю з Малою академією наук.

Еміне почала навчатись в Малій Академії наук ще в 4-му класі. Впродовж семи років вона досліджувала кримськотатарський орнамент Орьнек з різних точок зору:  значення символів в ньому, адже кожен з його рослинних та геометричних елементів має свій зміст,  розшифровка орнаменту у цілісних композиціях, бо поєднання елементів створює цілий сюжет, доступний для того, хто розуміє мову символів, художні особливості орнаменту на предметах декоративно-ужиткового мистецтва кримських татар XV – ХХІ століття тощо. Ці та інші дослідження у Київській МАН, за словами Еміне, не  тільки дають їй поштовх до розвитку, а й приносять задоволення. Вона вчиться знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел, працювати у команді, організовувати свою діяльність та розподіляти час.

Гості підкреслили, що діяльність, спрямована на вивчення та збереження традицій та культурної спадщини укріплює зв'язок між поколіннями, сприяє формуванню самовизначеності, пробуджує патріотичні почуття, які кожен може проявити по-своєму, пам’ятаючи, що патріотизм – все те, що приносить користь своєму народові тут і зараз!

 

 

Версія для друку Опубликовано: 22 Квітня 2021
Поділитись: