Адаптація талановитої молоді у дослідницьку діяльність МАН

Адаптація талановитої молоді у дослідницьку діяльність МАН До Дня науки в Україні та в рамках ХІV Всеукраїнського фестивалю науки, 14 травня 2020 року відбувся науково-практичний онлайн-семінар «Адаптація обдарованих дітей у дослідницькій діяльності МАН».

Організатори: НАПН України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, НЦ «Мала академія наук України», КПНЗ «Київська Мала академія наук учнівської молоді», відділ освіти Ізмаїльської міської ради,  спеціалізована загальноосвітня школа №1 ім. О.В.Суворова І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови м. Ізмаїл Одеської області.

До участі у заході долучились 100 осіб освітянської та наукової спільноти. Географія педагогів була широкою: Київ, Львів, Ізмаїл, Черкаси, Кривий Ріг, Суми, Хмельницький та багато інших міст та містечок.

На такому почесному зібранні Київську Малу академію представляли: Карчина Лариса Яківна, завідувач відділу навчально-виховної роботи, керівник секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді; Кот Тетяна Юріївна, завідувач відділення філософії та суспільствознавства, керівник секції правознавства Київської Малої академії наук учнівської молоді та вихованка секції педагогіки відділення філософії та суспільствознавства Ковач Ольга, учениця 10 класу Спеціалізованої загальноосвітньої школи № 200 ім. Василя Стуса міста Києва, яка стала наймолодшим учасником комунікації. Вони виступили зі своїми презентаційними доповідями, в яких основними меседжами були такі: висвітлення діяльності Київської МАН як фронтира освітніх інновацій, інтеграція дослідницьких навичок вихованців та екстраполяція у практичну площину; роль Київської МАН у житті та задоволенні освітніх потреб власне самих учнів-членів МАН -- що презентувала та продемонструвала Ольга Ковач.

Обговорення, аналіз і допомога в розв’язанні проблем всебічної та адаптивної соціалізації нового покоління молодих інтелектуалів; психологічна підтримка та науковий супровід юних дослідників; створення прогресивного освітнього середовища для учнів – членів МАН; педагогічні аспекти, нові шляхи та підходи до дослідницької діяльності – ось лише деякі з питань, які піднімались та обговорювались.

Це був цікавий, насичений, інформативний, та й досить, як для онлайн, довготривалий, майже чотирьохгодинний захід.

Але такі комунікації є вкрай потрібними та на сьогоднішній день вельми значущими.

Кожен має своє поле життя, поле творчості. Події у сучасному світі довели, що людина завжди має бути готовою до стрімких злетів та падінь, до незручних обставин, до нових викликів, непередбачуваності  та доленосних рішень. І виклики, які ставить перед нами сучасність, не потрібно сприймати як проблеми, вони мають стати шляхами винайдення нових підходів –врахування поведінкових патернів нової генерації майбутньої наукової еліти держави – наших вихованців.

Підготовка соціально, морально, когнітивно та юридично грамотного покоління громадян України завтрашнього дня -- це найперше завдання та перспективна мрія.

Відомо, що мрії мають властивість збуватися!

А ми маємо силу та наснагу рухатись у фарватері мрій!

 

 

 

 

Версія для друку Опубликовано: 15 Травня 2020
Поділитись: