А ви любите горіхи?

А ви любите горіхи? Відділення екології та аграрних наук Київської МАН днями відвідало щорічну осінню спеціалізовану виставку-ярмарок «САД.ГОРОД.УРОЖАЙ-2015», що проходить у Національному комплексі «Експоцентр України» (ВДНГ). Виставка спеціалізована, тому розглядає основні напрямки діяльності сільського господарства: нові технології вирощування; сільськогосподарська мінітехніка та транспортні засоби; садово-городній та господарський інвентар; благоустрій та ландшафтний дизайн ділянки, малі архітектурні форми; квітникарство; фермерські і присадибні господарства; продукція бджільництва; спеціалізована література; насіння, саджанці плодових культур, декоративний садивний матеріал.


Ви запитаєте: «А де ж тут горіхи?» А їх ще треба виростити!Деревом життя називають горіх волоський, який за сукупністю корисних властивостей практично не має собі рівних у рослинному світі. Великий сучасний мандрівник Тур Хейєрдал під час тривалих експедицій включав горіх в раціон харчування команди. Паста з ядер волоських горіхів − один з компонентів харчування космонавтів, що перебувають на навколоземній орбіті. За калорійністю горіх волоський цілком порівнянний з м'ясом або маслом, а за кількістю вітамінів в 50 разів перевершує цитрусові і у 8 разів −смородину.Ці факти знайомі багатьом. А от чому горіхи такі дорогі, ми довідалися на науково-практичному семінарі «Інтенсивна технологія вирощування грецького (волоського) горіха і фундука».  Експерт-дорадник Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України Володимир Володимирович Тарасюк запросив на семінар спеціалістів та початківців у цьому аграрному секторі.Від саджанців до нашого столу горіх проходить дуже довгий, трудомісткий та  витратний шлях.  Закладка горіхових садів – перспективний  напрямок у садівництві на найближчі 30-40 років. У нас вже є селекції та сорти грецького горіха і фундука, що можуть плодоносити у всіх регіонах України, у тому числі морозостійкі. Але ж є старі сади, що потребують захисту від вимерзання у зимовий період.

Шкідники і хвороби – ще одна проблема. Уникнення фальсифікату при виборі саджанців грецького горіха і фундука. Щеплення грецького горіха. Формування крони і обрізка. Голландська технологія закладання горіхових садів, яка дозволяє повернути витрачені гроші за 3-4 роки. Це та ще багато питань було розглянуто на семінарі. А головне, що  В.В. Тарасюк погодився надати допомогу тим учням, які цікавляться проблемами горіхів.Тому, дорогі вчителі та батьки, ваші діти можуть вам допомогти доглядати за горіхом, якщо оберуть цю тему для науково-дослідницької роботи! А відділення екології та аграрних наук Київської МАН допоможе їм у підготовці!Їжте горіхи та будьте здорові!Версія для друку Опубликовано: 28 Вересня 2015
Поділитись: