Віртуальна екскурсія юних істориків до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного

Віртуальна екскурсія юних істориків до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного 5 листопада відбулась віртуальна екскурсія до Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного для вихованців секцій відділення історії Київської Малої академії наук учнівської молоді. 89 років тому, 20 червня 1932 р. було створено Всеукраїнський центральний фотокіноархів у місті Києві. За час існування архів зібрав, описав і зберіг близько пів мільйона аудіовізуальних документів: від кінозйомок 1896 р., перших унікальних фотодокументів 1898 р., звукозаписів 1900 р. і до сучасних документів у цифровому форматі.

Сьогодні архів є сучасним науково-інформаційним та методичним центром, діяльність якого спрямована на практичне розв’язання проблем, пов'язаних із забезпеченням збереженості та створенням належних умов доступу до вітчизняної аудіовізуальної спадщини.

Онлайн вебінар «Аудіовізуальні документи як інструментарій історика на прикладі колекції ЦДКФФА України імені Г.С. Пшеничного» провела провідна спеціалістка відділу використання інформації документів, випускниця Київської МАН 1996 року Закринична Ірина Миколаївна. Учасники прослухали історію створення архіву, узнали про основні напрямки його діяльності, ознайомились з фондами архіву, переглянули фільм: «300-річчя дому Романових», отримали інформацію про графік роботи читального залу, про те, як працювати з архівними документами під час написання  науково-дослідницьких робіт.

Об’єктив фото-, кіно- чи відеокамери, звукозаписувальний пристрій здатні зупинити мить вічності, зафіксувати невловимий швидкоплинний час. Сьогодні важко переоцінити роль аудіовізуальних документів у духовному житті суспільства, їх ідеологічний і морально-естетичний вплив на масову аудиторію. Цей вид документів потребує особливих підходів до опрацювання та зберігання.

Ми сподіваємось, що знайомство з архівом та його ресурсами для всіх присутніх стало приємним і корисним.

Дякуємо Ірині Миколаївні за цікавий вебінар! До нових зустрічей на Архівному марафоні!

Версія для друку Опубликовано: 08 Листопада 2021
Поділитись: