Віртуальна алея зірок Київської МАН. Катерина Струкова

Віртуальна алея зірок Київської МАН. Катерина Струкова Струкова Катерина Сергіївна, учениця 11 класу дистанційної школи «ОПТІМА», вихованка відділення хімії та біології, золота призерка Міжнародного конкурсу проєктів екологічного спрямування «GENIUS Olympiad» 2022 (Нью-Йорк, США) категорії «Наука».

Тема роботи Катерини — «Створення епоксикомпозитів з цеолітом для виробництва медичних імплантатів». Дівчина синтезувала композитні матеріали та дослідила їхні особливості, щоб з’ясувати, чи придатні вони для імітації губчатої кісткової тканини і виготовлення медичних імплантів за допомогою 3D-друку. Своїми експериментами Катя довела, що цеоліт є перспективним для біо- та екологічно сумісних композитів, а її метод дає змогу імітувати губчату кісткову тканину.

На запитання Київської МАН Катерина відповіла так:

Питання: Які три відкриття ти вважаєш найзначнішими в історії людства.

Відповідь:

  1. Холодильник. Чи можете ви собі уявити життя, в якому їжа зберігалася б не більше ніж день? Я теж, тому вважаю холодильник дуже корисним побутовим та промисловим винаходом.
  2. Touchscreen display. Технологія сенсорного екрана дозволяє нам писати, малювати та навчатися легко та невимушено кінчиками пальців. Уявити собі таку можливість на кнопковій Нокії дуже складно.
  3. Винахід інтернету дав поштовх для переходу світової економіки від індустріальної до постіндустріальної. Зберігання величезного обсягу інформації, швидкі комунікації, торгівля без кордонів, можливість дистанційної роботи — це лише деякі можливості, які дає нам інтернет.

Питання: Три найвидатніших науковці України?

Відповідь::

  1. Ілля Ілліч Мечников, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини, який зробив неоціненний внесок у науку. Він став засновником еволюційної ембріології та розробив клітинну теорію імунітету. Мені імпонує цей вчений, тому що він вірив у науку як джерело найбільшого блага людства.
  2. Микола Михайлович Амосов, український лікар, який присвятив своє життя допомозі людям. Широта поглядів та інтересів Амосова допомогли йому створити протез мітрального клапана та відкрити нові методи хірургії вад серця. Амосов провів першу у світі операцію на органі. Його цікавило створення штучного інтелекту та регулювання людського організму. Видатний хірург, письменник та громадський діяч – його життя та діяльність мали великий вплив на розвиток України у ХХ столітті.
  3. Марина В'язовська, випускниця науково-природничого ліцею номер 145 міста Києва, якій вдалося вирішити одне із найскладніших математичних завдань, над яким вчені міркували сторіччями. В'язовська знайшла рішення упаковки куль у восьмивимірних просторах. Це досягнення допоможе розв'язувати проблеми передачі інформації в умовах завад.

Пізнання людиною навколишнього світу і себе — це нескінченний процес і кожному вченому дістанеться своя загадка й завдання.

Версія для друку Опубликовано: 12 Грудня 2022
Поділитись: