Віртуальна алея зірок Київської МАН. Анастасія Куруленко

Віртуальна алея зірок Київської МАН. Анастасія Куруленко Анастасія Куруленко, учениця 11-го класу Політехнічного ліцею НТУУ "КПІ", вихованка відділення хімії та біології. Мета її дослідження: визначити групи ризику розвитку серцево-судинних захворювань за допомогою програмної системи. «Сьогодні серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смерті в усьому світі, виявлення хвороби часто відбувається пізно, а це потім значно ускладнює лікування, тому я вирішила що корегування груп ризику серед населення буде найбільш актуальним», – розповідає Анастасія.

Тестові запитання для анкетування працездатного населення включають, згідно з рекомендаціями ВООЗ, 10 найважливіших факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а використання розробленої програмної системи дозволяє виявити фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань  без проходження додаткових обстежень. З цим проєктом Анастасія стала переможницею 46-го Міжнародного інноваційного шоу INOVA 2022 (Загреб, Хорватія) на якому здобула золоту нагороду.

Надалі Анастасія хоче розробити аналогічні програми для діагностики інших захворювань.

На запитання Київської МАН Анастасія дала такі відповіді:

Питання: Які три відкриття ти вважаєш найзначнішими в історії людства.

Відповідь:

  1. Годинник. На мою думку, одним із найважливіших винаходів можна вважати годинник, адже  така проста річ, як орієнтування у часі та просторі стає неможливою без цього приладу.
  2. Комп'ютер. Він дійшов до нас у своєму сучасному вигляді, пройшовши безліч вдосконалень та доопрацювань, але зараз він окупував усі сфери життя.
  3. Мікрохвилі. Без відкриття мікрохвиль, сьогодні не існували б мережа WI-FI, супутникове телебачення, військові радари.

Питання: Три найвидатніших науковці України?

Відповідь:

  1. Сергій Корольов
  2. Єгор Анчішкін та його технологія розпізнавання осіб та об'єктів.
  3. Ігор Сікорський.

Київська МАН бажає Анастасії успіхів в благородній справі порятунку життя людей та наукових досягнень й перемог!

Версія для друку Опубликовано: 30 Листопада 2022
Поділитись: