Вихованці Київської Малої академії наук вивчають таємниці мозку

Вихованці Київської Малої академії наук вивчають таємниці мозку Вихованці Київської Малої академії наук, учні ліцею "Наукова зміна" Марія Джелмач та Владислав Остроухов взяли участь у фіналі Українського нейроконкурсу 2022.

За результатами відбіркового тесту, в якому брали участь 58 учнів з всієї України, до фіналу пройшли 8 найкращих. 26 травня фіналісти виконували різноманітні тести, а 27 травня в режимі онлайн відбулось підсумкове змагання. Учасники фіналу мали продемонструвати не тільки теоретичні знання, а й ідентифікувати нервові структури на анатомічних та гістологічних препаратах, і зробити все це виключно англійською мовою.

Нейроконкурс - це змагання старшокласників у галузі знань з нейронаук. Він є офіційним регіональним етапом Міжнародного конкурсу International Brain Bee Competition, заснованого доктором Норбертом Мислінським з Університету Мериленд (США) у 1998 році. Його мета – залучити молодь до вивчення принципів організації та роботи головного мозку, основ формування психіки людини, причин виникнення головних неврологічних хвороб та шляхів їхньої корекції. Офіційним гаслом конкурсу є «Building Better Brains to Fight Brain Disorders».

Ось що про конкурс та інтерес до нейронаук кажуть самі наші вихованці:

"Знаєте, мозок така дивна штука: він з'явився, як машина, що мала аналізувати навколишнє середовище та допомагати організмові діяти ефективніше, зважаючи на зміни в оточенні. Але якось уже так сталося, що він осягнув та усвідомив себе. І тепер за його допомогою ми, людство, будуємо міста та запускаємо в космос ракети. Нейронауки ніколи не були найбільшим моїм захопленням, але це дивне відчуття, яке неможливо порівняти з чимось іншим: дізнаватися щось нове про мозок, розуміти, що вивчаєш фактично себе з середини. А потім брати участь у змаганні мізків з дослідження самих себе. Це, зізнаюся, надихає. Якщо якимось дивом, ви зайшли на сайт та дочитали аж до сюди, то слухайте дружню пораду: спробуйте себе в нейроконкурсі. Хтозна, може це допоможе, коли років за тридцять вам прийдеться підписувати користувацьку угоду на встановлення нейроімпланту :)" 

Владислав Остроухов

 

"Неймовірно захопливе й ще мало вивчене зовсім поряд: мозок кожної людини — наче зоряне небо з міріад нейронів, у кожному з яких ще стільки таємниць! Вчені відкривають нові й нові факти, які дійсно допомагають людству. І я хотіла б бути частиною цієї спільноти першовідкривачів!  Brain Bee - перший крок до нейронауки, який надає ще більше бажання досліджувати далі.  Також я цікавлюсь ботанікою, генетикою  та фармакологією. У майбутньому мрію поєднати ці галузі з нейронаукою, щоб створювати новітні нейротехнології."

Марія Джелмач

 

Київська Мала академія наук бажає Марії та Владиславу подальших успіхів у дослідженнях та вітає  Єлизавету Цеповатенко, ученицю столичного ліцею № 100 "Поділ", яка визнана Кращим мозкознавцем 2022 року!

Версія для друку Опубликовано: 31 Травня 2022
Поділитись: