Відділення української філології та мистецтвознавства відзначило свято Покрови

Відділення української філології та мистецтвознавства відзначило свято Покрови 16 жовтня у відділенні української філології та мистецтвознавства Київської МАН відбувся семінар «Покрова: від давнини до сьогодення». Розпочала семінар завідувачка відділення та керівниця секції української мови Ірина Миколаївна Іваненко. Вона згадала про історію Покрови та окреслила важливість відзначення цього свята в різних аспектах: від обрядово-релігійного до соціокультурного.

Олеся Михайлівна Сидоренко, керівниця секції мистецтвознавства, розповіла про витоки Дня захисників та захисниць України із козацької доби, роль жінок-захисниць української державності та переосмислення образу Покрови в мистецьких творах.

Продовжила семінар Катерина Олександрівна Годік, керівниця секції фольклористики. Вона детальніше ознайомила присутніх з народним сприйняттям та обрядовою складовою свята, його смисловими пластами. Також пані Катерина поділилася прикметами, які існують на Покрову, та, які можна було зауважити та перевірити найближчим часом.

Про літературну рецепцію образу захисника України розповіла керівниця секції української літератури Ірина Володимирівна Скакун. Вона показала на прикладах, як змінювався художній образ героїв-захисників від часів козаччини до сьогодення, а також поділилася рекомендаціями щодо сучасної літератури, де найкраще репрезентовані такі персонажі.

Гостем семінару став Павло Іванович Щибря – співробітник відділу організації територіальної оборони Департаменту муніципальної безпеки КМДА, журналіст Військового телебачення. Він поділився цікавою та корисною інформацією про роль та функціонування загонів територіальної оборони Києва – цивільних, що на добровільній основі погодилися долучитися до захисту співгромадян на мирних територіях. Павло Іванович також окреслив можливості щодо залучення вихованців Київської МАН до діяльності територіальної оборони та запевнив, що в майбутньому Департамент муніципальної безпеки КМДА планує продовжувати співпрацю з нашим закладом.

Більше інформації про Територіальну оборону міста Києва ви можете знайти в офіційній групі за посиланням:

https://www.facebook.com/groups/terytorialnaoboronakyiv

Переглянути запис семінару можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=cHVo8t5gQIY

Традиційно чекаємо на ваші роботи та сподіваємося, що серед них обов’язково будуть дослідження, присвячені захисникам та захисницям нашої країни та Покрові. Адже творячи наукове майбутнє України, ви робите її сильнішою та захищенішою!

Версія для друку Опубликовано: 18 Жовтня 2021
Поділитись: