Від ікони на рибі до пейзажів Парижа! «Музейний марафон – 2023» набирає обертів!

Від ікони на рибі до пейзажів Парижа! «Музейний марафон – 2023» набирає обертів! У відділенні історії минулий тиждень був дуже насиченим! Скільки цікавого побачили й дізнались його вихованці та всіх охочі!

Початковою точкою «Музейного марафону – 2023» став Музей історії міста Києва, а саме виставка «ІХТІС. Чумацька ікона на рибі» та надзвичайно цікава артбесіда «Українська ікона» керівниці секції історичного краєзнавства відділення історії Київської МАН Ганни Владимирської. На виставці представлено єдиний збережений в Україні оригінал ікони на голові риби з фондів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та врятовані з Херсонського обласного краєзнавчого музею зразки іконопису та живопису на рибі, створені мисткинею Оксаною Оснач.

Наступною зупинкою став музей «Будинок митрополита» Національного заповідника «Софія Київська», де відбулося урочисте відкриття виставки «Василь Кричевський: твори з фондового зібрання Софії Київської», присвяченої 150-річчю від дня народження видатного митця. Василь Кричевський творив в архітектурі й малярстві, був новатором українського мистецтва книги, першим художником українського кіно, в період Української Народної Республіки розробив дизайн національного герба України, печаток, паперових грошей та марок УНР. Він став фундатором нового національного стилю в архітектурі – українського архітектурного модерну.         

Ще однією зупинкою Марафону став Музей Гетьманства,  де ми зустрілися на виставці «Київ – Париж» з талановитою художницею Ольгою Кравченко. Модератором нашого спілкування  традиційно була Ганна Владимирська.  Усі присутні були приємно вражені і самою виставкою, і діалогом з талановитою художницею, насолодились знайомими пейзажами Києва та найгарніших міст Європи.

Приєднуйтесь до нашого Марафону та отримуйте, як і ми, великий позитив та арттерапію в наші непрості часи!

Версія для друку Опубликовано: 11 Травня 2023
Поділитись: