Юні екологи ‒ учасники ХXVIII Всеукраїнської наукової конференції молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів

Юні екологи ‒ учасники ХXVIII Всеукраїнської наукової конференції молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів В рамках Міжнародного молодіжного симпозіуму з історії науки і техніки «Пріоритети Української науки» відбулась ХXVIII Всеукраїнська наукова конференція молодих істориків науки, техніки і освіти та спеціалістів за темою «Історія науки і техніки у кризові періоди суспільного розвитку».

Організатори Конференції ‒ Національна академія наук України, Інститут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва, Рада молодих учених МОН України та ін. До її організації долучився також Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України та Меморіальний музей О.В. Палладіна.

На Конференції були розглянуті такі актуальні питання:

  • Значення науки для суспільної практики та подолання труднощів кризових періодів.
  • Наука і техніка як феномен національної та світової культури.
  • Світоглядне значення історії науки й техніки.
  • Пріоритетні результати вчених України в галузі природничих, технічних та суспільних наук.
  • Історична біографістика вчених та організаторів науки.
  • Популяризація науки та музеєзнавство. Шляхи підвищення престижу інтелектуальної праці.

В Конференції взяли участь 96 науковців, молодих спеціалістів і аспірантів, виступи яких представлені в інтернеті та ввійдуть до Збірника матеріалів. Як виключення до Програми також було включено роботи юних екологів Київської МАН: Чалої Лізи – випускниці Київської МАН, студентки Київського національного лінгвістичного університету – «Паризькі наукові школи з радіології та радіологічної безпеки» і Іченської Амелі – дійсного члена Київської МАН – «Розробка та застосування мас-спектрометрії для аналізу біомолекул».

У своєму вітальному слові до учасників Конференції провідний науковий співробітник Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, керівник секції «Екологія» відділення екології та аграрних наук Київської МАН Володимир Назаренко повідомив, яким чином змінилася позашкільна робота з учнями останнього часу в організаційно-навчальному та виховному плані «...у кризові періоди суспільств». Зокрема, вихованці відділення екології та аграрних наук Київської МАН, які під час воєнного стану були змушені виїхати за кордон, скористалися перебуванням в різних країнах Європи та провели пошуково-навчальну роботу з вивчення характерних особливостей соціального, культурного, наукового життя в цих країнах, які стали частиною проєкту «Там, де я – там Україна». На Всеукраїнському форумі учнівської молоді «Кращі практики природознавців» за Цикл віртуальних подорожей в різних країнах світу «Там, де я – там Україна», команда Київської МАН у 2022 році була відзначена Грамотою «За науковість». 

Випускники Київської МАН активно залучаються до виступів перед шкільною аудиторією за темою наукових програм, за якими вони проводять свої дослідження на даному етапі в лабораторіях наукових закладів. В Меморіальному музеї О.В. Палладіна розроблена програма віртуальної, науково-пізнавальної екскурсії в режимі онлайн і всі охочі запрошуються скористатися нею (https://museum-portal.com/ua/muzeyi/141_memorialniy-muzey-o-v-palladina).

В.І Назаренко від імені Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна та Київської МАН подякував організаторам Конференції і, зокрема, А.С. Литвинко за велику роботу з її підготовки, проведення та надану можливість участі в ній представників Малої Академії наук і побажав плідної роботи, наснаги, успіху, миру та  прогресу в усіх сферах життя всім її учасникам. 

 

Версія для друку Опубликовано: 21 Квітня 2023
Поділитись: